«فیلم اموجی» حریف «دانکرک» نشد

انیمیشن جدید سینمای آمریکا، این هفته نتوانست حماسه جنگ جهانی دوم کریستوفر نولان را از صدر پر فروش ترین فیلم های هفته پایین بکشد.به گزارش شایان فیلم از باشگاه خبرنگاران پویا ، نقدهای منفی انیمیشن «فیلم اموجی» اگرچه باعث از بین رفتن شروع خوب آن در گیشه نشد اما از اجازه سبقت گرفتن از «دانکرک» را هم به آن نداد. طبق تخمین استودیو، «دانکرک» این هفته بیش از 28 میلیون دلار فروش داشته که مجموع فروش ساخته جدید کارگردان سه گانه «شوالیه تاریکی» در خاک آمریکا را به بیش از 102 میلیون دلار رسانده.

اگرچه انیمیشن جدید کمپانی سونی، «فیلم اموجی» 25.7 میلیون دلار فروخته اما نقدهای منفی آن توسط منتقدان تمامی ندارد. به طوری که روتن تومیتوز امتیازی 8 درصدی را به آن اختصاص داده است. جالب این که از بیش از 6 هزار رای دهنده سایت IMDb هم میانگینی بهتر از امتیاز 1.4 از 10 برای این انیمیشن رقم نخورده. به نظر می رسد فروش این فیلم خیلی زودتر از چیزی که فکر می شد، سقوط خودش را آغاز کند. رتبه سوم جدول این هفته در سینماهای آمریکا هم با 20 میلیون دلار در اختیار «گردش دخترها» قرار گرفته است.

با در نظر گرفتن فروش این هفته سینماهای جهان، «دانکرک» کریستوفر نولان مجموعا بیش از 234 میلیون دلار فروخته و خیلی راحت بعد از جبران بودجه 100 میلیونی اش سود رسانی به تهیه کنندگان و سازندگانش را آغاز کرده است. باید دید تا پایان زمان اکرانش، این فیلم چقدر پیشروی خواهد کرد.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده