«ترانه عقرب ها» به لوکارنو می رود

درامی که داستانش در راجستان بزرگ ترین ایالت هند می گذرد، اولین اکران جهانی خود را در جشنواره فیلم لوکارنو تجربه می کند.به گزارش شایان فیلم از ایران اکونومیست «ترانه عقرب ها» سومین فیلم از آنوپ سینگ با بازی گلشیفته فراهانی و عرفان خان ساخته شده و داستان آن درباره یک زن جوان قبیله ای است که در حال یاد گرفتن هنر باستانی شفابخش از مادربزرگش که مورد احترام اعضای قبیله اش نیز هست، است. مادربزرگ او با خواندن آواز زهر را از تن کسی که عقرب او را گزیده است بیرون می کشد.

در عین حال یک شتربان در بیابان های راجستان صدای او را می شنود و شیفته او می شود، اما مشکلات زیادی سر راه آنها وجود دارد.این فیلم توسط یک کمپانی سوییسی که ساسکا ویشر و شهف پلد بنیان گذارش هستند تولید شده و یک کمپانی مستقر در موناکو و یک کمپانی فرانسوی-سنگاپوری نیز در تولید آن همراهی کرده اند.وحدا رحمان، شاشانک آرورا و تیلوتاما شوم دیگر بازیگران این فیلم هستند.

فراهانی پس از فیلم «پترسون» ساخته جیم جارموش با فیلم «دزدان دریایی کاراییب» هم راهی سینماها شد. وی در فیلم نیل برگر که بازسازی «دست نیافتنی ها» بود بازی کرده است که به زودی اکران می شود.عرفان خان بازیگر هندی بازیگر موفق فیلم های بالیوودی و هالیوودی است و در فیلم های مستقل نیز بازی می کند.هفتادمین دوره فستیوال فیلم لوکارنو از روز دوم آگوست آغاز شده و تا روز دوازدهم این ماه ادامه خواهد داشت.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده