نماینده سوییس در اسکار 2018 معرفی شد

سوییس فیلم «نظم الهی» را برای شرکت در رقابت های نودمین دوره اسکار به آکادمی علوم و هنرهای سینما معرفی کرد.به گزارش شایان فیلم از خبرآنلاین فیلم «نظم الهی» اثری کمدی درام درباره مبارزه زنان برای حق رای در سوییس که جایزه تماشاگران جشنواره ترایبکا را از آن خود کرد، نماینده سوییس در بخش فیلم های غیرانگلیسی زبان اسکار ۲۰۱۸ شد.در این فیلم تاریخچه مبارزه طولانی زنان برای رسیدن به حق رای در سوییس روایت می شود و ماری لویینبرگر نقش اصلی را در آن بازی می کند. او در فیلم زنی روستایی و خانه دار است که در کمپین اعتراضی برای رسیدن به حق رای شرکت می کند.

«نظم الهی» به کارگردانی پترا ولپه نخستین بار در جشنواره ترایبکا به نمایش درآمد و در این جشنواره چند جایزه گرفت. فیلم در سوییس مخاطبان بسیاری داشت و در مجموع ۳۰۰ هزار نفر برای تماشای آن به سینما رفتند که حاصل آن فروش ۴ میلیون و ۵۰۰ هزاری دلاری فیلم بود.سوییس پیش از این پنج بار نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شده و دو بار در سال های ۱۹۸۴ برای فیلم «حرکات خطرناک» به کارگردانی ریشار دمبو و سال ۱۹۹۰ برای فیلم «سفر امید» به کارگردانی زاویه کولر برنده این جایزه سینمایی شده است. «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» نماینده سوییس در دور پیشین اسکار بود.

آکادمی علوم و هنرهای سینما فهرست کوتاه نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را در ماه دسامبر اعلام می کند. نامزدهای نهایی نیز روز ۲۳ ژانویه سال آینده معرفی می شوند.نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، چهارم مارس سال ۲۰۱۸ در لس آنجلس برگزار می شود.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده