بازیگری که امسال در 9 فیلم به ایفای نقش می‌پردازد!

بازیگر اسپانیایی هالیوود که آثار درخشان و متنوعی را در کارنامه دارد امروز شمع تولد 57 سالگی‌اش را خاموش می‌کند.به گزارش شایان فیلم از میزان، آنتونیو باندارس بازیگر اسپانیایی هالیوود که آثار درخشان و متنوعی را در کارنامه دارد امروز شمع تولد ۵۷ سالگی‌اش را خاموش می‌کند.

آنتونیو دومینگوئز باندراس ۱۰ آگوست سال ۱۹۶۰ در شهر مالاگا در جنوب اسپانیا به دنیا آمد. پدر او پلیس و مادرش یک معلم بود و او یک برادر به نام فرانسیسکو داشت. چندی بعد باندراس دین خود را کاتولیک انتخاب کرد.وی ۱۴ ساله بود که در سالن تئاتر محلی مالاگا یک نمایش موزیکال را دید و به طور ناخودآگاه احساس کرد به بازیگری علاقمند است و از همان روز تصمیم گرفت هنرپیشه شود.علی‌رغم میل خانواده، در مدرسه هنر‌های زیبا ثبت نام کرد و به گروه تئاتر محلی مالاگا پیوست. در سال ۱۹۸۲ در فیلمی نقش کوتاهی اجرا کرد و مورد تشویق همه قرارگرفت.

در سال ۱۹۸۵ در فیلم ماتادور به کارگردانی «المودوار» ایفای نقش کرد. در سال ۱۹۹۲ در فیلم پادشاهان مامبو خوش درخشید و راه برای وی به سوی هالیوود باز شد، البته آنتونیو در آن زمان هنوز انگلیسی را به خوبی نیاموخته بود، لذا در آن فیلم دیالوگ‌ها را به زبان انگلیسی حفظ کرد و بالهجه اسپانیایی به بیان جملات پرداخت.گام بعدی او بازی با تام هنکس در فیلم فیلادلفیا بود. چندی بعد در برابر تام کروز و برد پیت قرار گرفت و در در فیلم مصاحبه با دراکولا ایفای نقش کرد و سپس با بازی در فیلم خانه اشباح به شهرت رسید.باندراس با ایفای نقش در فیلم ماسک زورو در سال ۱۹۹۸ به همراه آنتونی هاپکینز و کاترین زتاجونز در سطح فیلم‌های برتر مطرح شد.

جوز آنتونیو دومینگوئز باندراس که بیشتر با نام آنتونیو باندراس شناخته می‌شود، معروفترین بازیگران اسپانیایی در آمریکا به شمار می‌آید.دسپرادو، آدمکش‌ها، نقاب زورو، سیزدهمین جنگجو، گاوباز حرفه‌ای، فریدا، بچه‌های جاسوس، روزی روزگاری در مکزیک، افسانه زورو، شهر مرزی، شرک برای همیشه، گربه چکمه‌پوش، پوستی که در آن زندگی می‌کنم، گناه اصل، بی مصرف‌ها از جمله آثار متنوعی هستند که باندراس در آن به ایفای نقش پرداخته است.وی به عنوان یکی از پرکارترین بازیگران هالیوود امسال بازی در ۹ فیلم را تجربه خواهد کرد.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده