نامزدهای جایزه کتاب «من‌بوکر» اعلام شد

نامزدهای جایزه کتاب «من‌بوکر» 2017 اعلام شد. «علی اسمیت» و «پُل آستر» از نامزدهای این دوره من‌بوکر هستند.جرج ساندرز، فیونا مازلی و امیلی فریدلاند نامزد بخش رمان اولی جایزه من‌بوکر شدند.پل آستر و جورج ساندرز، سنگین‌وزن‌های این روزهای نویسندگی در فهرست نامزدهای من بوکر امسال هستند.

هیات داوران امسال به ریاست «بارونِس لولا یانگ» امروز صبح نامزدهای من‌بوکر را در 6 بخش اعلام کردند. در کنار آستر و ساندرز، فیونا مازلی نویسنده 29 ساله بریتانیایی نیز در کنار علی اسمیت که برای چهارمین بار نامزد این جایزه می‌شود نیز جای خود را محکم کرده است. اسمیت در این دوره با رمان پس از برگزیت یا جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا با عنوان «پاییز» به میدان رقابت آمده است.

نکته جالب توجه اینکه در این لیست نام نویسندگانی چون «آروندهاتی روی» برنده پیشین من‌بوکر، سباستین بری، کامیلا شمسی و زادی اسمیت به چشم نمی‌خورد. 6 نامزد نهایی جایزه کتاب من‌بوکر را در ادامه با عنوان کتاب، نام نویسنده و ناشر می‌خوانید:

1-«4321» اثر پل آستر از انتشارات فابر اند فابر

2-«تاریخ گرگ‌ها» اثر امیلی فریدلاند از انتشارات ویدنفلد و نکلسون

3-«خروج غرب» اثر محسن حمید از انتشارات همیش همیلتون

4-«المت» اثر فیونا مازلی از انتشارات جی‌ام اورجِنل، جان مارِی

5-«لینکلن در باردو» اثر جرج ساندرز از انتشارات بلومزبِری

6-«پاییز» اثر علی اسمیت از انتشارات همیش همیلتون

یانگ به عنوان رییس هیات داوران در کنار لیلا اعظم زنگنه، سارا هال، تام فیلیپ و کولین تابرون اعضای داوران را تشکیل می‌دهند. برنده نهایی این رویداد بزرگ در هفدهم اکتبر سال جاری میلادی اعلام خواهد شد.

تاریخ نشر مطلب:
پنجشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۶


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده