چرا امیریوسفی فیلمش را به جشنواره‌های خارجی نداد؟/ ثبت نام در جشنواره فیلم شهر

محسن امیریوسفی «آشغالهای دوست داشتنی» را در جشنواره تصویر شهر ثبت نام کرد و از دلایلش برای عدم شرکت فیلمش در جشنواره‌های خارجی نوشت. وی که فیلم سینمائی «آشغالهای دوست داشتنی» را چهار بار جهت شرکت در جشنواره فیلم فجر شرکت داد ولی پذیرفته نشد؛ با این حال او در ششمین تلاش جشنواره‌ای خود طی چهار سال گذشته این بار فیلمش را در جشنواره تصویر شهر ثبت نام کرد.

محسن امیریوسفی تهیه کننده، کارگردان و نویسنده «آشغالهای دوست داشتنی» در این زمینه گفت: «در این چهار سال همان کاری را کردم که «آشغالهای دوست داشتنی» می‌گوید! یعنی حفظ آرامش، ناامیدنشدن از گفتگو و آشتی، درک همه نگاه‌های مخالف و پرهیز از نگاه دوقطبی. با همین نگاه بود که فیلمم را در این چهار سال به جشنواره‌های خارجی ندادم و سعی کردم اولین نمایشش در ایران باشد. شاید بعد از این همه سال صبوری عدالتی در وزارت ارشاد وجود داشته باشد آن هم برای فیلمی که پروانه ساخت از وزارت ارشاد دارد و به تائید سازمان سینمائی کاملاً مطابق فیلمنامه ساخته شده است.

امیدوارم همین آرامش را تا اکران فیلمم داشته باشم و خداوند مرا از خشم دور کند، خشمی که زائیده چهارسال محافظه کاری و بی‌عدالتی مدیران قبلی سازمان سینمائی است. مدیرانی که ارثیه شوم توقیفشان نصیب رئیس فعلی سازمان سینمائی شده است. خداوند سینمای ایران را از شر “کاسبان توقیف” محفوظ دارد و خانه سینما را از خواب بیدار کند، آمین!»

شایان ذکر است «آشغالهای دوست داشتنی» تاکنون حتی اجازه یک نمایش رسمی نداشته است .

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده