پُست های اینستاگرامی ضرغامی، کتاب شد!

رییس اسبق سازمان صداوسیما تجربیات ده ساله خودش از سکان داری بزرگترین رسانه ایران را منتشر کرد.به گزارش برنا، عزت‌الله ضرغامی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی اینستاگرم خود از انتشار کتابی درباره ۱۰ سال دوره مدیریت خود در سازمان صداوسیما خبر داد.بخشی از توضیحات ضرغامی با عنوان «یک عکس، یک حرف» به شرح زیر است:

«از آبان ۹۳ که دوره مسئولیتم در رسانه ملی به پایان رسید، منتظر فرصتی بودم تا تجربیات، اطلاعات و دانش خود را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهم.برخی دوستان پیشنهاد می‌دادند که این تجربیات را به صورت کتاب منتشر کنم، این اقدام مستلزم فرصتی طولانی برای نگارش، تدوین و چاپ بود، بنابراین، فکر کردم ممکن است زمان از دست برود و در آینده نیز کمتر فرصت و انگیزه ادامه این کار را داشته باشم، به ویژه آن که موقعیت‌های خاص زمانی ایجاب می‌کند که بسیاری از حرف‌ها و تجربیات در همان مقطع زمانی ارائه شود و اگر قرار باشد سال‌ها بعد به صورت کتاب انتشار یابد معلوم نیست آیا از همان اثربخشی و نفوذ برخوردار خواهد بود یا نه؟

لذا تصمیم گرفتم محتوای انتخابی خود را مستقل و کوتاه همراه یک عکس مرتبط در سرویس عکس اینستاگرام منتشر کنم. آنچه انگیزه مرا در ادامه این کار مضاعف کرد انتشار این پست‌ها در سایر ظرفیت‌های موجود در فضای مجازی و به ویژه بازنشر آن به صورت خبر و گزارش در خبرگزاری‌ها و سایت های رسمی یا شخصی و پس از آن در روزنامه‌ها و نشریات مختلف و سرانجام در کانال‌های تلگرامی بود. امکانی که قادر بود افکار عمومی را در سطح وسیعی در جریان نوشته‌هایم قرار دهد.

به این نتیجه رسیده‌ام که دوران گفتارهای مطول به جز برخی استثنائات سپری شده و ذائقه عمومی به دنبال مطالب کوتاه و جذاب‌تر است.انتشار این مجموعه به صورت مکتوب این امکان را به علاقه‌مندان می‌دهد که در هر شرایطی بتوانند به یادداشت‌ مربوط مراجعه کنند. حاشیه بنویسند و برای استفاده‌های بعد آماده‌تر باشند. به ویژه آنکه بسیاری از علاقه‌مندان به پی‌گیری این یادداشت‌ها علاقه‌ای به حضور در فضای مجازی ندارند و از طریق مختلف نیاز خود را به یک مجموعه مکتوب مطرح کرده بودند.»

تاریخ نشر مطلب:
یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۶


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده