واکنش کیهان به پرترۀ اِبی روی پوسترِ یک نمایشگاه!

«در غیاب ابراهیم» عنوان نمایشگاه نقاشی های زرتشت رحیمی است که در گالری نشر ثالث برپا شده است. اما آنچه بیشتر از خود نمایشگاه، جلب توجه کرده است پوستر آن است که پرتره ای از ابراهیم حامدی خواننده ایرانی ساکن لوس آنجلس روی آن نقش بسته است. این اتفاق طبق معمول با مخالفت کیهان نشینان مواجه شده است! متن خبر «کیهان» را بخوانید:

«ولنگاری و عدم نظارت بر گالری‌ها باز هم حاشیه ساز شد. این بار در یک نمایشگاه نقاشی، خواننده لس آنجلسی و نویسنده ضدانقلاب همراه شده‌اند. یک نمایشگاه نقاشی به تازگی در یکی از گالری‌های تهران برگزار شده است که در پوستر آن تصویر یکی  از خوانندگان لس آنجلسی ثبت شده است. مشخص نیست که چگونه تصویر خواننده‌ای مبتذل که آثاری هم علیه انقلاب خوانده است مجاز به ثبت بر پوستر یک نمایشگاه شده است؟! در این نمایشگاه همچنین پرتره‌ای از این خواننده به نمایش درآمده است.

اما نکته دیگر این است که خالق آثار این نمایشگاه در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفته که ایده نقاشی‌های این نمایشگاه با خواندن مقاله‌ای از محمدعلی همایون کاتوزیان به ذهنش رسیده است. کاتوزیان ازجمله نویسندگان ضدانقلاب و مقیم آمریکاست که یکی از آثارش، علیه نظام جمهوری اسلامی است. این کتاب که به تاریخ ایران می‌پردازد، با حذف دو فصل پایانی و مرتبط با دوران پس از انقلاب، در داخل کشور و با مجوز وزارت ارشاد منتشر شده است!

متأسفانه گالری‌ها ازجمله حیاط خلوت‌های پرورش و خودنمایی افرادی است که در قالب کار فرهنگی به تبلیغ افکار و ایده‌های غرب خود می‌پردازند و معمولا نیز نظارتی بر آنها اعمال نمی‌شود!!»

تاریخ نشر مطلب:
یکشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۶


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده