ساعد سهیلی:دوست داشتم پدر بودن را تجربه کنم

نشست رسانه ای سینمایی اتاق تاریک با حضور عوامل این فیلم سید روح الله حجازی (کارگردان)، کارن همایونفر (آهنگساز)، عباس عباسی (چهره پرداز)، پیمان شادمانفر (مدیر فیلمبرداری)، بهادر حسین زاده (طراح صحنه)، رضا شهبازی (تدوینگر)، امیر حسین قاسمی (صدا گذار) و بازیگران ساعد سهیلی، مروارید کاشیان،  ژیلا دانی، امیر رضا رنجبران و سید علیرضا میرسالاری برگزار شد.حجازی در این نشست با تاکید اینکه فیلم پایان بندی مناسبی دارد و اصطلاحاً پایان باز نیست در مورد لحظات خنده دار این سینمایی گفت: من این لحظات را در فیلمهای قبلی ام هم داشتم. من اسمش را کمیک نمی گذارم بلکه لحظاتی آشنا هستند که بیننده با آن همذات پنداری می کند.

وی با اشاره به مسئله ای که دارد و دیالوگهای واقعی که بین او و فرزندش اتفاق می افتد گفت: به خاطر مسائل ممیزی نمی توان یک سری مسائل را اساساً مطرح کرد و فیلمساز باید به یک زبانی برسد تا بتواند دغدغه خود را بیان کند. سعی کردم مسئله تجاوز در این فیلم در سطح نماند. کودک بازیگر ما از بین بیش از ۲۰۰ بچه انتخاب شد. کار با بچه خیلی سخت است من سر کار با بچه سر و کله می زدم و وقتی هم به خانه می رفتم با بچه خودم سر و کله می زدم. برخی صحنه ها البته مثل سکانس حمام کلک است و بعدا روی آن صدا گذاری شد.

حجازی با انتقاد از برخی صحبتها در مورد فیلم گفت: سابقا برخی رسانه ها مظلوم را نقد می کردند و امروز تکنیک را نقد می کنند. مشکل بعضی مجموعه ها این است که با مردم فاصله دارند و فکر می کنند اینگونه فیلم نمی تواند با مردم ارتباط بر قرار کنند در حالی که من واکنش های مردم را می بینم که این سینمایی را دوست دارند.

شادمانفر در مورد تفاوتهای این فیلم با مغزهای کوچک زنگ زده گفت: این فیلم بر خلاف مغزها دوربین کاملا ثابت بود.سهیلی یکی از جذابیتهای این فیلم را برای خود تجربه پدر بودن و همچنین همسری بزرگتر از خود عنوان کرد.

از حاشیه های این نشست ابراز ناراحتی کارگردان این فیلم از نقد این فیلم توسط تسنیم بود. وی در اینباره گفت: البته من تسنیم را دوست دارم و حتی در این خبرگزاری در نشست شرکت کردم ولی این نقد را غیر منصفانه می دانم./ منبع:تسنیم

 

تاریخ نشر مطلب:
پنجشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۶


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده