افتتاح یک گالری با گرامیداشت استاد مرتضی ممیز

جواد بختیاری خوشنویس با سابقه ایران با گرامیداشت مرتضی ممیز، گالری «نقش و خط» را افتتاح می کند.به گزارش مهر، جواد بختیاری خوشنویس مطرح و با سابقه ایران عصر روز جمعه ۲۷ بهمن، گالری «نقش و خط» خود را در تهران افتتاح می کند. وی در این باره گفت: هدفم این است گالری «نقش و خط» به یک پاتوق هنری و محلی برای گفت و شنود هنرمندان بدل شود؛ اتفاقی که این روزها خلا آن به شدت احساس می شود.

بختیاری افزود: من برای شخصیت و هنر آقای ممیز همیشه احترام خاص قائل بوده ام و با ایشان انس و الفتی هم داشتم، خواستم اولین نمایشگاه گالری «نقش و خط» با نام و یاد استاد مرتضی ممیز برگزار شود. به همین جهت برای این نمایشگاه آثاری از هم‌دوره‌ها و هم‌کلاسی‌های ایشان، منتخب کردیم که جملگی افراد صاحب نام هنر ایران اند و اغلب نیز نقاش اند.

وی توضیح داد: در این نمایشگاه گروهی آثاری از عباس کیارستمی، پرویز تناولی، آیدین آغداشلو، بهمن محصص، ایران درودی، کیخسرو خروش، منوچهر معتبر، جلال شباهنگی، جمشید سماواتی، تاها بهبهانی، محمد ابراهیم جعفری، حسین محجوبی، فرامرز پیلارام، علی اکبر صادقی، نصرالله افجه‌ای، غلامحسین نامی، طلیعه کامران، علی گلستانه، مهدی ویشکایی، منصوره حسینی، ژازه طباطبایی، ناصر اویسی، احمد اسفندیاری، محسن وزیری مقدم، مهدی سحابی، فریده لاشلایی و خود من به تماشا در می آید.

این هنرمند خوشنویس اظهار کرد: علاقه‌مند هستیم که گالری «نقش و خط» را به یک مرکز فرهنگی و یک پاتوق خوب هنری بدل کنیم اما باید برای این کار سخت تلاش کنیم. برای این گالری رویکردی را ترسیم کردیم که در سال چند نمایشگاه جمعی از هنرمندان برجسته در حوزه‌های نقاشی، خوشنویسی، گرافیک، نگارگری و مجسمه‌سازی برگزار می کنیم اما بنا داریم محوریت مان گردهم آوردن هنرمندان و برگزاری نشست ها و میز گفتگو میان جامعه هنری باشد. میزان گفتگوهای هنری در جامعه معاصر ایران خیلی کم شده و ما به شدت نیاز به مرکزی برای این گفتگوها داریم. گالری «نقش و خط» در خیابان پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، کوچه روشنایی، شماره ۱۲ واقع است.

تاریخ نشر مطلب:
یکشنبه، ۲۲ بهمن ۱۳۹۶


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده