افتتاحیۀ جشنواره کن2018 بافیلم جدیدِ اصغرفرهادی

فیلم "همه می دانند" ساخته اصغر فرهادی با بازی پنه لوپه کروز و خاویر باردم به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره کن 2018 انتخاب شد. به گزارش شایان فیلم، اصغر فرهادی کارگردان سرشناس کشورمان که سابقه حضور در جشنواره کن را دارد و فیلم های او در این جشنواره بسیار مورد توجه قرار می گیرد امسال با یک فیلم اسپانیایی زبان در جشنواره کن حضور دارد.

فرهادی اگر چه سال پیش با فیلمی در جشنواره کن حضور نداشت اما در مراسم افتتاحیه کن حاضر بود و از کن به عنوان مکانی برای دیالوگ مردم از طریق سینما یاد کرد.پنه لوپه کروز، خاویر باردم بازیگران اسپانیایی برنده اسکار و ریکاردو دارین بازیگر آرژانتینی در «همه می دانند» بازی می کنند.

این فیلم که هشتمین فیلم اصغر فرهادی است با بازی ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره در کنار بازیگران اصلی آن ساخته شده است. درباره داستان فیلم جز خلاصه ای چند خطی چیزی به بیرون درز نکرده است. بر اساس این خلاصه، فیلم درباره زنی است که با خانواده اش از بوئنوس آیرس به سرزمین مادری خود در اسپانیا سفر می کند تا در جشنی شرکت کند. آنچه قرار بود ملاقاتی ساده با اقوام و آشنایان باشد با وقوع اتفاقاتی دچار مشکل می شود...

در حالی که «آموزش بد» ساخته پدرو آلمودوار در سال 2004 به عنوان فیلم افتتاحیه کن انتخاب شده بود، برای دومین بار یک فیلم اسپانیایی زبان آغازگر این جشنواره شده است. در همین حال در سال های اخیر این نخستین باری است که فیلمی غیرفرانسوی یا غیرآمریکایی آغازگر کن بوده است.

فرهادی پیش از این با دو فیلم در بخش مسابقه جشنواره کن حضور داشته که شامل «گذشته» در سال 2013 و «فروشنده» در سال 2016 بوده است. هر دوی فیلم فرهادی با دست پر از کن بیرون آمده اند در حالی که بره نیس بژو برای فیلم نخست جایزه بهترین بازیگر زن را برد و «فروشنده» دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را برای بازی شهاب حسینی کسب کرد.

تاریخ نشر مطلب:
پنجشنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده