در حاشیۀ انتقادهای مجازی هنرمندان از دولت: بالاخره این وری هستید یا اون وری؟!

شایان فیلم: اوج گیری بی سابقۀ قیمت طلا و دلار در روزهای اخیر باعث شد سلبریتی ها همنوا با دلواپسان، هجمه های زیادی را به دولت وارد کنند. بسیاری از هنرمندان مانند پرویز پرستویی، امیر حسین صدیق، مهدی پاکدل، فرهاد اصلانی، حمید فرخ نژاد، محسن محسنی نسب، پریناز ایزدیار، محسن افشانی، و مهراب قاسمخانی به این وضعیت اعتراض کرده و طرف مردم را گرفتند. عده ای هم رسما از حمایت خود از کاندیداتوری دکتر روحانی در انتخابات سال 92 ابراز پشیمانی کرده و از مردمی که به خاطر حمایت آنها از روحانی، به وی رای داده بودند معذرت خواستند.

به گزارش شایان فیلم، این اظهارنظرها دیروز با مطلب تند سیروان خسروی (خواننده پاپ) و پاسخ تندتر امیرمهدی ژوله (نویسنده و بازیگر) به وی وارد فاز جدیدی شد که در زیر می خوانید:

 

انتقاد تند سیروان خسروی از موضع‌گیری‌های سیاسی سلبریتی‌ها

سیروان خسروی با انتقاد از رویکرد سیاسی برخی سلبریتی‌ها در فضای مجازی، موضع‌گیری‌های اخیرشان را مشمئزکننده دانست. وی نوشت:«مشمئزکننده‌تر از وضعیت اسفناک کشور، پست‌های انتقادی سلبریتی‌هایی هستش که پارسال همین موقع در حال یارگیری بنفش بودن، قبل‌تر هم مشغول یارگیری سبز و امروز هم منتقدند و فردا هم حامی رنگ مد روز و باب میل اکثریت خواهند بود.وقتی سلبریتی‌هایی که بیشترشون حتی در زمینه شغلی خودشان بی‌سواد هستند، الگو می‌شوند، انتظاری بیش از این نباید داشت.»

 

پاسخ ژوله به سیروان: شما كدوم ور بودی كه حالا مشمئز می‌شی؟!

امیرمهدی ژوله، فیلمنامه‌نویس و طنزپرداز به پست اینستاگرامی سیروان خسروی، خواننده پاپ که روز گذشته نوشته بود «مشمئزکننده‌تر از وضعیت اسفناک کشور، پست‌های انتقادی سلبریتی‌هایی است که سال گذشته، همین موقع در حال یارگیری بنفش بودند»، پاسخ داد.

ژوله در صفحه اینستاگرامش نوشت:  «نفهميدم الان دقيقا از كجای ماجرا مشمئز ميشی؟ به قول خودت عده‌ای از سلبريتی‌ها برای سبز و بنفش يارگيری می‌كردند. الان هم دارن انتقاد می‌كنن. خب؟ الان با سبز و بنفش بودن مشكل داری يا با انتقاد كردن؟

برادر ما رای داديم چون يه بار رای نداده بوديم احمدی‌نژادی رييس جمهورمون شد كه الان كل نظام دنبال خودش و پرونده‌هاش و اعوان انصارش كردن. ما ور سبز و بنفش بوديم چون فكر می‌كرديم ور مردمه. ور خواسته‌های اكثريت مردم. ور آزادی‌های بيشتر اجتماعی و بازتر شدن فضای سياسی و شفافيت و كارايی اقتصادی و روابط خوب با جهان و آزادی رسانه‌ها و قانونگرايی و پاسخگويی و فضای فرهنگی كاش باز شه بيايم كنسرتت و ال و بل.

درست فكر می‌كرديم يا غلط ولی اين ور بوديم. راست می‌گفتند يا نه ولی اين ور بوديم .شد يا نشد ولی اين ور بوديم. شما كدوم ور بودی كه حالا مشمئز می‌شی از ما؟؟ ور كانديداهای رقيب بودی يا زير پتو پای شعر يادت نره مبارزه منفي و قهر سياسی می‌كردی؟ ور ديگه كه نداريم.

و رای داديم و اصلا رای داديم كه بتونيم انتقاد كنيم. بتونيم مراقبت كنيم، تذكر بديم، موأخذه كنيم. اصلا پشيمون بشيم. پيامبر كه به رسالت برنگزيديم، رئيس جمهور انتخاب كرديم. اگر انتقاد و سوال و توضيح خواستن، گام بعدی رای دادن هم نباشه (كه هست) باز هم ممكنه ما از رأی‌مون پشيمون بشيم، همونقدر كه رئيس جمهورمون ممكنه وعده‌هاش رو نتونه يا نخواد يا نذارن عملی كنه.

تو چيكار ميكني برادر؟ انتخاب می‌كنی بعد می‌ری رو سايلنت مود كه رئيس جمهورت چوب جادوش رو بزنه رو مملكت و به‌به سوئيس شد؟يا از همون زير پتو، همشون لنگه همه‌ن و سگ زرد و ايشالا يه چيزی می‌شه همين روزها؟ حالت ديگه كه نداريم.

سيروان جان خيلي سختم بود نوشته‌ای محترمانه بنويسم در جواب نوشته سطحی و كودكانه و بی‌ادبانه و دور از هوش و سوادی كه ازت سراغ دارم. لااقل تو زمينه شغلی خودت.

تكمله: با احترام به همه تحريمی‌ها و احترام به همه رای‌دهندگان به كانديداهای غير رئيس جمهور و با احترام به شعر يادت نره.»

تاریخ نشر مطلب:
پنجشنبه، ۲۳ فروردین ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی