یک خواننده: ترامپ نمی تواند شادی را ازمابگیرد!

خواننده آذربایجانی در نخستین کنسرت بهاره سال 97 در دو سانس سالن همایش‌های برج میلاد روی صحنه رفت. رحیم شهریاری که در ابتدای برنامه‌اش با زبان آذری سخن می‌گفت، رو به حاضران در سالن گفت: «بسیار مفتخرم که امشب میزبان همشهری ها و همزبانان‌ام هستم. موسیقی ‌آذربایجانی همواره در ذهن و قلب مخاطبانش می‌ماند و اینکه ما در بیست سال گذشته توانسته‌ایم این موسیقی را در کشور روی صحنه ببریم و همیشه مورد استقبال قرار گرفته‌ایم برای من بسیار غرور انگیز است.»

وی سپس به احترام مهمانانی که زبان آذری را متوجه نمی‌شدند، با زبان فارسی به همه خوشامد گفت و از آنها خواست که مفهوم آثاری که اجرا می‌شود را از بغل دستی‌هایشان بپرسند تا بهتردر شرایط کنسرت قرار بگیرند.»

اجرای گلچینی از آثار پرطرفدار این خواننده که شامل آثار فولک آذربایجانی نیز بود، بخش‌های مختلف این کنسرت را تشکیل می‌داد.باخ باخ، علی بالا، اولورم سنین ایچین، مشتی عباد و... از جمله قطعاتی بودند که با همراهی گروه آراز در سالن اجرا شدند و در ادامه گروه رقص محلی و لزگی آذربایجانی در برج میلاد به اجرای برنامه پرداختند که غافلگیری این کنسرت به حساب می‌آمد و به شدت مورد توجه دوستداران حاضر در سالن قرار گرفت.

شهریاری سپس به تشریح مفاهیم تاریخی رقص لزگی و آذربایجانی پرداخت و گفت: «رقص لزگی ریشه در فرهنگ آذربایجانی دارد و همیشه به عنوان یک نماد و یک عنصر بزرگ فرهنگی از آن یاد می‌شود. هر یک از حرکات آن نشانگر بخشی از فرهنگ غنی آذربایجان است و همیشه در تلاش است شادی، امید، سرزندگی و «در تکاپو بودن برای رسیدن به اهداف بزرگ» را به بیننده منتقل کند. مفتخریم که امشب این احساس خوب را با هم تجربه کردیم.»

شهریاری همچنین در بخش دیگری از این کنسرت گفت: «در روزهای گذشته و قبل از این کنسرت با توجه به اتفاقاتی که در فضای کشور افتاد و حواشی سیاسی که بخاطر سخنان «ترامپ» بوجود آمده بود، ما نگران بودیم و فکر می‌کردیم حاضران در سالن کنسرت ما با انرژی کمتری به سالن بیایند ولی شما انقدر انرژی‌تان خوب است که مشخص است آقای ترامپ هرگز نتوانسته ذره‌ای به اهدافش برسد و مردم ایران با انرژی بالا درتلاشند که به بهترین‌ها دردنیا برسند.»

در اواسط برنامه «علی درویش‌پور» مدیر عامل برج میلاد وارد سالن شد و شهریاری رو به حضار گفت: «افتخار می‌کنیم که یک همشهری و همزبان آذربایجانی ما به عنوان مدیرعامل برج میلاد که نمادی از ایران در جهان است، انتخاب شده است. ایشان اصولا هیچ کنسرتی را در سالن نیستند ولی امشب به ما افتخار داده‌اند و همیشه به ما لطف دارند و برایشان به شکلی ویژه دست بزنید.»

تاریخ نشر مطلب:
شنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی