ادعای بازیگر سریال «سرِ دلبران»: نقش را از من گرفتند و دادند جهانبخش سلطانی بازی ‌کند!

بازیگر سر دلبران گفت: طرف قرارداد من در سریال سردلبران گفت به علت اینکه جهانبخش سلطانی ۱۲ سال است بازی نکرده نقش شما را به او داده ایم. علتی که برای این تغییر نقش بیان شده قانع کننده نیست، به کسی هم نمی توانم شکایت کنم و ادعای طلب حقم را بکنم. رضا توکلی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت و گو با میزان با گلایه از نقش خود در سریال "سردلبران" گفت: قراردادی که من برای همکاری با سریال سردلبران منعقد کردم برای بازی در نقش "آقای پروانه" بود که هم اکنون این نقش را جهانبخش سلطانی بازی می کند. این تغییر در قرارداد بدون اطلاع من انجام شد و پس از پیگیری های که برای همکاریم با این مجموعه انجام دادم متوجه این جایگزینی شدم.وی درباره علت این جایگزینی افزود: طرف قرارداد من در سریال سردلبران گفت به علت اینکه جهانبخش سلطانی ۱۲ سال است بازی نکرده نقش شما را به او داده ایم.

این بازیگر با اشاره به اینکه بازیگران بیکار بسیار زیادی داریم، اظهار کرد: علتی که برای این تغییر نقش بیان شده قانع کننده نیست، به کسی هم نمی توانم شکایت کنم و ادعای طلب حقم را بکنم که بدون اطلاع من این تغییر نقش رخ داده است چراکه در ادامه و پس از مدتی با من تماس گرفتند و پیشنهاد بازی در نقش پلیس را به من دادند.

توکلی به سابقه ۴۰ ساله بازیگری خود اشاره و بیان کرد: من برای مخاطبان ایرانی شناخته شده هستم و کوچک و بزرگ من را می شناسند که بازیگر حاشیه ساز نبوده ام و نیستم. وقتی همه مردم در جامعه به من احترام می گذارند، محبت می کنند و دیدگاهم این است که برای مردم بازی می کنم بنابراین نقش های کوچک و بزرگ برایم فرقی نمی کند اما نقشم در سریال سر دلبران به دلایلی که در زمانش خواهم گفت به پایان نرسید.

وی ادامه داد: مسئولیت یک اثر با تهیه کننده و کارگردان است و این که برخلاف قرارداد بسته شده در موضوع یک نقش، نقش دیگری به او داده شود درست نیست. به هر حال با وجود چنین کار شکنی هایی نقش سروان جوادی به من داده شد و من آن را بازی کردم اما تاکنون دستمزد من را پرداخت نکرده اند. تا امروز در این باره حرفی نزده و هیچ جا صحبت نکردم اما فکر می کنم از وجود چنین وضعیتی باید تنها به خدا پناه برد.

بازیگر "سر دلبران" با اشاره ای در لفافه نسبت به شخصی خاص تاکید کرد: وقتی یک بازیگر با نقشی احساسی ارتباط برقرار می کند و با آن زندگی می کند گرفتن آن نقش از او درست نیست. چرا فردی که در این عرصه حرفه ای است دل شکستگی هایی را به وجود می آورد که در شان یک آدم فرهیخته هنری نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من باید تجدید نظری در دیدگاه خود در ساخت فیلم انجام بدهیم، زمانه به سرعت در حال عوض شدن است و سرعت تکنولوژی بسیار بالاست. باید خود را با شرایط جهانی به روز کنیم چون زمان انجام برخی کارها گذشته است.توکلی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که تعداد شبکه ها فراوان شده است سریال سازی و مجموعه سازی شرایط خاصی را می طلبد. باید مجموعه‌های به روز بسازیم تا تولیدات برای سلیقه نسل جدید جذاب باشد.

تاریخ نشر مطلب:
یکشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۷


نظرات کاربران
    ناهید ۱۰:۱۴ - ۹۸/۰۱/۲۸

    پس بخاطر همین بود که تو سریال هر جا با ایشون می خواستی صحبت کنی هر چی به دهنت میومد بهش می گفتی عزیزم اون که تقصیری ندازه بازیگر توانایییه خب نمی شه بی خیالش شد تو هم بجای این حرفا کاش ازش کار یاد می گرفتی فرصت مغتنمی بود در ضمن این سریال سال ٩۵فیلمبرداری شده حتی با احتساب اینکه سریال یوسف سال ٨۶ هم ساختش شروع شده در نتیجه آقای سلطانی نهایتا ده سال بازی در سطح رسانه سراسری تاکید میکنم (در سطح سراسری) نداشتن اطلاعات غلط چرا می دی فقط بخاطر یه نقش

    مانی ۱۳:۵۳ - ۹۷/۰۴/۱۲

    کاش خودت اون نقشو بازی میکردی تا خیالم راحت می شد که آدم حسابی تو این سریال نیست از آقای سلطانی توقع نداشتم تو یه همچین سریالای دره پیت با بازیگرای دوزاری بازی کنه راستش فرق شما با آقای سلطانی اینه که: شما همیشه تو نقشای منفی از یه دله دزد بیشتر نتونستی بازی کنی اما آقای سلطانی عمدتا نقش اول و اصلی رو بازی کرده ضمنا ایشون هم نویسندست هم کارگردان و هم مدرس و کارشناس تئاتر علاوه بر این اگه آدم دو تا فیلم موندگار بازی کنه بهتر از اینه که صد تا فیلم بیمخاطب بازی کنه برند این سریال آقای سلطانی پرابهته نه چارتا بازیگر دوزاری هر چند از آقای سلطانی ناراحتم که چرا شخصیت خودش رو خرج این فیلم کرده ولی خب حضورش تو این فیلم لااقل یه چیزو ثابت کرد اونم فرق بین بازیگر واقعی با کارآموز بازیگری رو مخلص آقای سلطانی هم هستم دوستم ندارم کسی براش حاشیه درست کنه مفهومه دیگه نه؟؟؟


معرفي فيلم هاي روي پرده