فروش ۸ میلیارد تومانی در طرح پاییزه ی کتاب

با پایان طرح پاییزه کتاب ۹۷در ۶۵۸ کتابفروشی سراسر کشور، ۳۳۸ هزار و ۹۷ نسخه کتاب به مبلغ ۸۰میلیارد و ۷۶۶میلیون و ۸۴۰ هزار و ۷۱۱ ریال به فروش رسید.به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا‌، طرح پاییزه کتاب با شعار«حال خوش خواندن با پاییزه کتاب» با 675 کتابفروشی عضو در سراسر کشور، شامل 523 کتابفروشی در مراکز استان و 152 کتابفروشی در سایر شهرها و شهرستان‌های استان‌ها از 24 آبان در استان‌ها و از 26 آبان در تهران آغاز به کار کرد.

در این طرح، استان تهران با 101 کتابفروشی توانست با فروش 55 هزار و 720نسخه کتاب، رتبه پرفروش‏‌ترین استان‏ بر اساس کتاب را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان خراسان رضوی نیز با مشارکت 76 کتابفروشی و فروش423 هزار و35نسخه کتاب، رتبه دوم طرح پاییزه کتاب را از آن خود کرد. استان قم با 67 کتابفروشی فعال و فروش 239 هزار و 70نسخه کتاب در جایگاه سوم پرفروش‌ترین استان بر اساس کتاب قرار گرفت.

جزئیات‌تازه‌ای از برگزاری پاییزه کتاب و قرارداد جدید با پست

کتابفروشی‌های «کتاب رشد شعبه نادری» از اهواز، «پردیس کتاب» از مشهد، «کتاب رشد شعبه مرکزی» از اهواز، «شهرکتاب مشهد» از مشهد، «دنیای کتاب» از قم، «شهرکتاب همدان» از همدان، «شهر کتاب هفت حوض» از  تهران، «شهر کتاب مرکزی» از تهران، «نشر ثالث» از تهران، «شهر کتاب اصفهان شعبه چهارباغ بالا» از اصفهان در صدر پرفروش‏‌ترین کتابفروشی‌های طرح «پاییزه کتاب» براساس کتاب قرار گرفته‏‌اند.

استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، قم، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و کردستان به ترتیب جزو پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش در طرح پاییزه کتاب شناخته شدند.

طرح «پاییزه کتاب97» بعد از طرح‌های کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب، دهمین گام در راستای اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست.

تاریخ نشر مطلب:
سه شنبه، ۰۶ آذر ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده