سریال های تلویزیون برای دهه فجر و نوروز 98

 

باشگاه خبرنگاران پویا نوشت: تلویزیون برای چهل‌سالگی انقلاب اسلامی علاوه بر برنامه‌های ترکیبی و آیتم‌های محتوایی، سریال هم درنظر گرفته که یکی از آن‌ها «نفوذ» یا نام قبلی آن «انقلاب دوم» جواد شمقدری است. این سریال شاید قدری نزدیک‌تر به این ایام باشد. البته با اینکه سریال‌ها برای پخش از شبکه‌های سیما مشخص شده‌اند ولی باز تلویزیونی‌ها در تلاشند تا برای چهلمین بهار انقلاب سریال‌های پرمخاطبی را روی آنتن بفرستند. گرچه برخی از این سریال‌ها یا در مرحله تولید و یا مراحل فنی را می‌گذرانند و آماده پخش نشده‌اند.

شبکه یک باید منتظر «نفوذ» باشد

شبکه اول سریال «نفوذ» را به نویسندگی و کارگردانی جواد شمقدری برای پخش در ایام دهه فجر درنظر دارد. این مجموعه در بهمن‌ماه سال گذشته کلید خورد و تصویربرداری در شهرهای مختلفی از جمله کردستان، تهران و گنبد کاووس انجام شده است. همچنان تصویربرداری این سریال در حال انجام است و گروه لوکیشن‌های بسیاری را برای این سریال بازسازی کرده تا فضای کار متناسب با دهه 50 باشد.

این پروژه براساس استنادهای موجود در سیستم کشور قبل از انقلاب و به نوعی برخورد نیروهای انقلابی با فضاهایی که در اختیار جاسوسی آمریکا بعد از انقلاب بود و براساس استنادهای تاریخی ساخته شده است. داستان این سریال 30 قسمتی به سال 57 مربوط می‌شود و به مدت 8 ماه در مقطع انقلاب، نفوذ آمریکایی‌ها را در عرصه‌های مختلف نظام پهلوی و بحث قانون کاپیتولاسیون نشان می‌دهد.

در مجموع این سریال دخالت‌های آمریکا در ایران را نشان می‌دهد و قانون کاپیتولاسیون را زیر سوال می‌برد که این چه قانونی بود که به نفع آمریکایی‌ها تصویب شده بود که هرکاری می‌خواستند در کشور انجام می‌دادند. «نفوذ» در سه فاز پیش‌بینی شده، فاز یک از پیش از انقلاب شروع می‌شود و تا تسخیر لانه جاسوسی را روایت می‌کند. فازهای بعدی هم به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی که با حمایت آمریکا صورت گرفت، می‌پردازد.

امین اسکندریان، کیمیا اکرمی، احمد نجفی، حمید گودرزی، رحیم نوروزی، علیرام نورایی، صالح میرزاآقایی، شهره لرستانی، زهرا سعیدی، جلیل فرجاد، ماشاله شاه‌مرادی، کاوه سماک باشی، سید امیر حسام شجاعی، شیوا بلوچی، نجوا صاحب‌الزمانی، فاطمه بیگی، محمدجواد جعفرپور، جلال فاطمی، هوشنگ توکلی و امیرمحمد زند بازیگران ایرانی این مجموعه هستند، البته در کنار این بازیگران، تعدادی بازیگر خارجی هم حضور دارند.

«تاریکی شب، روشنایی روز» "فجر" شبکه دو

حجت قاسم‌زاده اصل نویسنده و کارگردان سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» است. همان سریالی که چندی پیش اعلام شد قرار است از آنتن شبکه یک، پخش شود. اما سریال سهم شبکه دو برای پخش در ایام دهه فجر شد. داستان این سریال در دو برهه زمانی گذشته و حال اتفاق می‌افتد. این سریال داستان زندگی بهنام طریقت است که جریان روزمره حیاتش از مدار عادی خارج می‌شود. او مجبور است جواب چرایی مشکلات امروزش را در گذشته پیدا کند. بیش از 70 درصد از قصه در زمان حال روایت می‌شود و 30 درصد از ماجرا در گذشته رخ می‌دهد. بهنام طریقت به همراه همسرش در گذشته دانشجوی پزشکی بودند که فعالیت سیاسی هم داشتند. فرهاد قائمیان، سام کبودوند، سیدمهرداد ضیایی، فرزین صابونی، احسان امانی، مائده طهماسبی، بهاران بنی‌احمدی، بهرام ابراهیمی، روزبه حصاری، مهرداد ضیایی، ناصر ممدوح، پرویز پورحسینی و امیرحسین مدرس از بازیگران این سریال هستند.

«لحظه گرگ و میش» برای فجر به شبکه سه می‌رسد

نام کارگردان «لحظه گرگ و میش»، همایون اسعدیان است. مدتی است تصویربرداری آن به پایان رسانده و هم اکنون مراحل فنی را طی می‌کند. در این مجموعه نیز لوکیش‌های دهه 60 بازسازی شده و داستان این مجموعه روایت فراز و فرود خانواده‌ای اصیل ایرانی در طول سه دهه است. این سریال با محوریت زندگی تنها دختر خانواده که از دهه 60 با حوادث گوناگونی از قبیل جنگ تحولات اقتصادی و اجتماعی و... آغاز و تا زمان معاصر ادامه خواهد داشت. محوریت داستان برعهده بازیگر و چهره جدیدی است که دختری به نام حنانه را در داستان ایفا می‌کند.

فاطمه گودرزی، فرید سجادی حسینی، شهره سلطانی، علیرضا کمالی‌نژاد، حسام محمودی فرید، کریم قربانی، سیامک احصایی، وحید آقاپور، المیرا دهقانی، ناصر سجادی، حسینی، پانیذ برزعلی، نیما نادری، مایا ذاکری، پاشا رستمی، رها خدایاری، مهرنوش مسعودیان، اروین گالستیان، آیدا نامجو و مهدی ملاک از جمله بازیگرانی هستند که در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند. اسعدیان سریال پرمخاطب «راه بی‌پایان» را در کارنامه تلویزیونی خود دارد.

هنوز سریال مناسبی شبکه پنج مشخص نیست

در این میان شبکه پنج هنوز سریال مشخصی را در کنداکتور خود ندارد و مشخص نیست که قرار است چه سریالی را برای این ایام روی آنتن داشته باشد. چه تولیدی و چه تامینی. خبرنگار خبرگزاری تسنیم با غلامرضا الماسی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج در این باره گفتگو کرد. او در این باره توضیح داد که هنوز شبکه تکلیف مشخصی برای پخش سریال مناسبتی(فجر و نوروز) برای این ایام ندارد.

البته در کنار سریال‌هایی که برای پخش آماده می‌شوند، برنامه‌های مختلفی نیز در دست تولید است و همچین شبکه‌های تماشا و آی‌فیلم هم مثل همیشه بازپخش سریال‌های پرمخاطب سال‌های گذشته را در کنداکتور خود دارند.

بازگشت سعید آقاخانی برای نوروز 98

"ن . خ" عنوان سریال جدید نوروزی شبکه یک سیماست که بعد از مدت‌ها دوری، سعید آقاخانی آن را کارگردانی می‌کند. "ن . خ" نام این سریال طنز می باشد که سعیدآقاخانی کارگردانی آنرا بر عهده خواهد داشت. به گفته مهدی فرجی، سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، علی صادقی، هومن حاجی عبداللهی، فریده سپاه منصور، نعیمه نظام دوست، سیاوش مفیدی و سیروس میمنت در این مجموعه تلویزیونی ایفای نقش می کنند. فیلمنامه این سریال به قلم امیر وفایی به نگارش درآمده است. این تهیه کننده اظهار داشت: البته به زودی بازیگران دیگری به این مجموعه اضافه خواهند شد.

مجموعه تلویزیونی "ن . خ" کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیماست که در 16 قسمت50 دقیقه‌ای برای پخش در ایام نوروز 98 تولید می‌شود.

«ساده‌دلان» احتمالاً به نوروز شبکه دو می‌رسد

سریال «ساده‌دلان» به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا برای نوروز 98 برای پخش از شبکه دو سیما ساخته می‌شود.حامد عنقا در این باره توضیح داده که: "این سریال هنوز در مرحله صحبت‌های اولیه است و جزئیات کامل آن در روزهای آینده مشخص خواهد شد". محمدحسین لطیفی سرپرستی نویسندگان این سریال را برعهده دارد و از نام بهرنگ توفیقی نیز به عنوان کارگردان این مجموعه یاد می‌شود.

«مرّ قانون» سریال نوروزی شبکه سه

سریال «مرّ قانون» به کارگردانی علیرضا نجف‌زاده و تهیه کنندگی مهران مهام امروز شنبه هشتم دی‌ماه در منطقه سعادت آباد تهران کلید خورد. این سریال توسط امیرعباس پیام و مهدی روشن‌روان نوشته می شود و قرار است برای نوروز 98 از شبکه سه سیما پخش شود.

اولین روز تصویربرداری با سکانس حضور کاراکتر کمال شهری مدیر ارشد یکی از وزارتخانه‌ها با بازی هدایت هاشمی در یک برنامه تلویزیونی آغاز شد. این صحنه‌ها با حضور مهران مهام تهیه کننده، محمدحسین لطیفی به عنوان مشاور ارشد پروژه در کارگردانی، علیرضا نجف‌زاده کارگردان، ناهید مسلمی و هدایت هاشمی بازیگران سریال تصویربرداری شد.

تاریخ نشر مطلب:
پنجشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده