جدول فروش هفتگی سینماها/ قانون مورفی در صدر

 

پس از مدتها انتظار سرانجام «قانون مورفی» آخرین ساخته رامبد جوان که یک کمدی فانتزیِ مفرح و خوش آب و رنگ است از چهارشنبه دوازده دی ماه اکرانش را آغاز کرد و همانطور که پیش‌بینی می‌شد توانست به فروش قابل توجهی دست یابد.

قانون مورفی با فروش افتتاحیه ۸۰۰ میلیون تومان که ۵۶۰ میلیون آن متعلق به شهر تهران بود و فروش هفتگی ۱,۴ میلیارد تومان، با اختلاف صدرنشین جدول فروش هفتگی شد. باید این نکته را نیز در نظر گرفت که اگر «قانون مورفی» در فصل مناسب‌تری اکران می‌شد قطعا از نظر جذب مخاطب وضعیت بهتری داشت. با این وجود می‌توان به زیاد شدن تعداد سالن‌ها و افزایش فروش فیلم در هفته‌های آتی امیدوار ماند.

«مارموز» ساخته کمال تبریزی هفته چهارم اکرانش را با فروشی ۷۴۵ میلیونی پشت سر گذاشت تا با مجموع فروش ۴,۶۶۰ میلیارد تومان و کاهش فروش ششصد میلیونی، پس از سه هفته صدرنشینی، رتبه نخست را به «قانون مورفی» واگذار کرده و در جایگاه دوم جدول قرار گیرد.

رتبه سوم متعلق بود به فیلم «کلمبوس» ساخته هاتف علیمردانی. فیلمی که دو هفته با کاهش فروش مواجه شد ولی توانست در هفته چهارم اوج گیری خود را از سر گیرد و به فروش دوبرابری دست یابد. «کلمبوس» این هفته نیز با فروش ۵۹۰ میلیون تومان، مجموع فروش خود را به مرز سه میلیارد نزدیک کرد.

«بمب، یک عاشقانه» نیز در پنجمین هفته اکرانش همچنان روزهای پرمخاطبی را تجربه می‌کند. این فیلم با فروش ۵۷۰ میلیون تومان و اختلاف اندکی نسبت به «کلمبوس» در رتبه چهارم قرار گرفت و توانست از مرز پنج میلیارد عبور کرده و به جمع پنج فیلم پرفروش امسال بپیوندد.

«دزد و پری ۲» با فروش هفتگی ۲۳۲ میلیون و «اتاق تاریک» با فروش هفتگی ۲۰۶ میلیون به ترتیب در رتبه  پنجم و ششم جدول قرار گرفتند.

ترین‌های هفته:

بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «دزد پری ۲» با افزایش فروش ۱۵ درصدی

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «مارموز» با کاهش فروش ۴۳ درصدی

بیشترین اکران مردمی فیلم «قانون مورفی» به کارگردانی رامبد جوان

تاریخ نشر مطلب:
جمعه، ۲۱ دی ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده