بودجۀ چندمیلیاردی فیلمِ «پایتخت» واقعیت دارد؟!

در شرایطی که با نزدیک شدن به ایام نوروز، بسیاری از تماشاگران تلویزیون از حال و احوال سریال‌های ویژه عید جویا می شوند، شاید شنیدن خبر تولید یک اپیزود از مجموعه پرطرفدار «پایتخت» خیلی ها را راضی کرده باشد. هر چند براساس شنیده ها ، مسئولان تلویزیون بودجه ای معادل یک سریال را برای این تله فیلم در نظر گرفته‌اند.به گزارش بانی فیلم، اپیزود ویژه سریال «پایتخت» که این روزها در مرحله پیش تولید است، آلترناتیوی رضایت بخش در یک قسمت از این سری مجموعه محسوب می شود که به تهیه کنندگی الهام غفوری و کارگردانی سیروس مقدم ساخته خواهد شد. این اپیزود قرار است در شب عید از شبکه یک پخش شود.طبق شنیده های خبرنگار بانی فیلم اسپانسر این اپیزود اپلیکیشن روبیکاست که با مشارکت تلویزیون، بودجه‌ای چهار و نیم میلیارد تومانی را برای آن تدارک دیده اند که رقم کلانی محسوب می شود.چهار و نیم میلیارد تومان رقمی‌ست که در حال حاضر برای سریال‌های در حال تولید و مناسبتی اختصاص داده می‌شود. بودجه‌ای هنگفت که نشان از التفات خاص و سخاوتمندانه مدیران تلویزیون به این مجموعه دارد!

سال گذشته «پایتخت ۵» با حمایت مالی ویژه سازمن اوج ساخته شد و روبیکا نیز در تولید آن مشارکت داشت. اپلیکیشنی که به طرز کم‌سابقه و عجیبی در ابتدای چند قسمت از «پایتخت۵»، آیتم نمایشی مخصوص به آن توسط بازیگران اصلی از جمله محسن تنابنده و احمد مهرانفر اجرا می‌شد.

بر اساس اخبار شنیده شده از تله فیلم پایتخت، سازندگان آن برای همکاری در این مدت زمان کوتاه و فشرده تا نوروز تقریباً از تمام بازیگران اصلی سریال دعوت کرده‌اند و فقط چند بازیگر از جمله هومن حاجی عبداللهی به دلیل مشغول بودن در پروژه‌های دیگر امکان حضور در این تله فیلم را نخواهند داشت.

«پایتخت» اسپانسر ندارد

چند روزی است که خبر ساخت نسخه سینمایی «پایتخت» برای تلویزیون رسانه‌ای شده و واکنش‌های متعددی به همراه داشت. از جذب کودکی برای پیوستن به «پایتخت» جدید تا پخش این تک‌قسمت ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه‌ای یا همان اسپشیال اپیزود در شب سال نو مصادف با میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر.اما یکی از این واکنش‌ها موضوع اسپانسر و حامی مالی ساخت این پروژه است که برخی در فضای مجازی نوشته‌اند: «اپلیکیشن‌ها با یک هزینه ۴ میلیاردی حامی مالی پروژه شب عید «پایتخت» شده است و اینکه دیگر سازمان اوج تن به همکاری با سازندگان «پایتخت» نمی‌دهد».

یکی از دست‌اندرکاران پروژه «پایتخت» شب عید در این باره به تسنیم توضیح داد: «اسپانسر نداریم، اپلیکیشن‌ها هم هیچ دخالتی ندارد. ما با خود تلویزیون کار می‌کنیم و تلویزیون سفارش ساخت این پروژه را داده است. هیچ اسپانسری در کار امسال ما وجود ندارد و این را هم بدانید آنها محض رضای خدا کاری انجام نمی‌دهد و مطمئن باشید اگر به عنوان حامی مالی «پایتخت» بودند همه می‌دانستند و همه‌جا اطلاع‌رسانی شده بود.

او تصریح کرد: همان‌طور که در برنامه‌ها و شبکه‌های دیگر این حمایت و پشتیبانی را انجام می‌دهند. واقعاً در شرایط سختی بازیگران و عوامل «پایتخت» را گردهم آورده‌ایم و به خاطر علاقه مردم به این مجموعه تلویزیونی و خواست رسانه‌ملی کار را به «شب عید» می‌رسانیم و هنوز نمی‌توانیم درباره نسخه سریالی فصل ششم «پایتخت» جزئیاتی را در اختیار بگذاریم. بعد از ساخت و پخش این پروژه می‌توانیم درباره آن پروژه صحبت کنیم که احتمالاً پخش آن به سال ۹۹ برسد.

تاریخ نشر مطلب:
جمعه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی