ماجرای خودکشی تختی از زبان جمشید مشایخی

برنامه «اختیاریه» شب گذشته با حضور جمشید مشایخی روی آنتن شبکه پنجم سیما رفت.مشایخی در این برنامه با بیان خاطره‌ای از زنده‌یاد تختی گفت:من شیفته‌ تختی بودم و یک بار که بزرگ‌منشی و پهلوانی او را در برخورد با خودم دیدم،گفتم ای خدا،اگر من روزی در کارم موفق شدم،یک هزارم این مرد آدم شوم؛خاکی شوم.

مشایخی در خصوص شایعه خودکشی تختی گفت:در ابتدا جهان پهلوان تختی با زنی ازدواج کرد که از طبقه خودش نبود و همیشه او را در مجالس مختلف مسخره می‌کرد!لذا اگر با او زندگی می‌کرد تختی نبود؛اگر طلاق می‌داد هم تختی نبود؛تنها اگر خودش را می‌کشت تختی بود.

پس از این اظهارات پرویز پرستویی در واکنش به این برنامه در صفحه شخصی‌اش نوشت:از تلویزیون برنامه‌ای پخش شد تحت عنوان«اختیاریه»و میهمانش استاد جمشید مشایخی بود که بنده ارادت دیرینه به ایشان دارم و خواهم داشت.

مجری این بازیگر پیشکسوت را سوال پیچ کرده بود.مدام سعی بر این داشت که بگوید دراین برنامه رک حرف بزنید. استاد مشایخی به حجب و حیاء همیشگی انگار که در رینگ گیر کرده باشد می‌خواست خودش را خلاص کند و سعی بر این داشت جواب مجری را بدهد و مجری هم که به دنبال موقعیت و امتیاز گرفتن برای خودش که بگویند:به به چه مجری مجربی، چه اعتراف‌هایی از میهمانش می‌گیرد!

حالا اینکه استاد چرا باید در چنین برنامه‌ای شرکت کند به خودشان مربوط است.ولی آیا مجری حق دارد هر سوالی را از استاد بکند؟ بالاخره بحث جهان پهلوان تختی پیش کشیده شد و باز مجری اصرار بر اینکه آیا تختی خودکشی کرده؟و استاد هم که در دام آن مجری بی‌اخلاق افتاده شروع کرد به گفتن اینکه: تختی با زنی ازدواج کرد که از طبقه خودش نبود و همیشه او را مسخره می‌کرد... .

کاش استاد به این سوال‌ها جواب نمی‌داد.طرف سخنم با آن مجری مثلا رک،مثلا باهوش و مثلا پیروز میدان یا بهتر بگم بازجوست. چرا مثل خاله زنک‌ها و فضول‌ها، اصرار بر کشف این مسئله پنجاه سال مسکوت مانده دارید؟ تا کی می‌خواهیم به زندگی شخصی خصوصی مردم بخصوص نامدارهای ملی‌مان سرک بکشیم؟ واقعا این برنامه‌ها چیه که از رسانه ملی پخش می‌شه؟

جهان پهلوان همیشه جهان پهلوان بوده و خواهد بود. هیچ قدرتی نمی‌تواند آقا تختی را خراب کند. اگر چه نخبه‌کشی رسم شده. استاد مشایخی قلبا دوستتان داشته و خواهم داشت و از خداوند بزرگ سلامتی شما پیشکسوت عالم هنر را خواهانم. کاش آن مجری بی‌اخلاق به شما و آقاتختی بی‌حرمتی نمی‌کرد... .

تاریخ نشر مطلب:
پنجشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی