نامۀ مجری ممنوع التصویرِ سیما به فردوسی پور

شایان فیلم: احسان کرمی مجری برنامه های تلویزیون که مدتی است در رسانه میلی، ممنوع الکار شده به خبر تعطیلی برنامه ی 90 واکنش نشان داد. ظاهرا صحبتهای جنجالی عادل فردوسی پور در جشنواره جام جم و انتقاد وی از علی فروغی مدیر جوان و بی تجربه ی شبکه سوم، کار خودش را کرد و فروغی دستور داده در سال آینده برنامه ی نود توسط اشخاص دیگری به جز فردوسی پور و گروهش ساخته و پخش شود. این اقدام درحالی صورت می گیرد که مسئولین صداو سیما هفته ی قبل،  جایزه ی بهترین برنامه تلویزیون در سال 97 را به فردوسی پور داده بودند و حالا او را از برنامه اش اخراج کرده اند. این اقدام با واکنش های منفی زیادی در فضای مجازی روبرو شد.

از جمله احسان کرمی که نوشت: كارى ندارم عادل از نود كنار گذاشته شده يا اين يك بازى است يا كنار گذاشته شده و برمي گردد و ... اين چند خط قصه اش قصه ديگريست. برادر خاطرت هست؟!

يكى دو ماه پيش وقتى ديدمت گفتم عادل اوضاع چطوره گفتى بد...خيلى بد و بعد پرسيدى تو چرا باز ممنوع التصوير شدى؟ گفتم به خدا نميدونم! بعد هم سكوت. ديدم چند روز پيش گفته بودى من فرزند رسانه ملى هستم...عادل جان ديدى نيستى؟! رسانه ملى به فرزندانى مثل شما احتياج ندارد. فرزندان رسانه ملى سالهاست شبيه ما نيستند.

تو پر از استعداد و تخصص بودى و هستى. سالها به تلويزيون رونق دادى و حالا «برادر» يا برادرانى از راه رسيده اند كه دلشان نمي خواهد شما رونق بخشِ تلويزيون پر مخاطب ما باشى. بنابراين خسته نباشى خداحافظ! به همين سادگى و شايد از اين هم ساده تر. رسانه مِنتى بر تو ندارد. تو تخصص ، سواد و استقلال خودت را براى تلويزيون به ارمغان آوردى . و همچنان براى ما استاد دانشگاه، مترجمى خوب، گزارشگر فوتبال درجه يك و مفسر فوتبال ممتاز باقى خواهى ماند. اما نه بخواه و نه بپذير كه تو فرزند رسانه باشى... اینو بايد ميگفتم. به قول اميرحسين مدرس پس فردا توی يك متر جا قراره بخوابيم!

 

خداوند عادل را آفرید تا تلویزیون بی سرور نماند

بهنوش بختیاری هم به اخبار تغییر در گروه تولید برنامه «۹۰» واکنش نشان داد. او در پستی اینستاگرامی، عادل فردوسی پور را سرور تلویزیون معرفی کرد و نوشت: «و خداوند عادل را آفرید تا تلویزیون بی سرور نماند. عادل نباید برود. .. مگه دست خودشه؟»

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی
 • اخیرا بهنام بانی به عنوان بازیگر جلوی دوربین سعید سهیلی در فیلم «گشت ارشاد 3» رفته است. در همین زمینه سی اُمین نظر سنجی "شایان فیلم" را به این موضوع اختصاص داده ایم: سوال: به نظر شما در سینمای بعد از انقلاب، کدام خواننده، در بازیگری هم موفق بوده است؟
 • نظر شما تحت عنوان ' شادمهر عقیلی (پر پرواز، شب برهنه) ' ثبت گردید.
  نتایج تا کنون
  • شادمهر عقیلی (پر پرواز، شب برهنه)::35.7 %
  • رضا صادقی (بی خداحافظی)::7.1 %
  • حمید عسکری(شانس، عشق، تصادف)::7.1 %
  • فرزاد فرزین( عاشقانه، مانکن)::21.4 %
  • رضا یزدانی(تیک آف، بوی گندم)::14.3 %
  • بنیامین بهادری(سلام بمبئی)::7.1 %
  • زانیار خسروی(برف روی کاج ها)::7.1 %