نسخه روی پرده «رحمان ۱۴۰۰» مجوز ندارد!

در شرایطی که انتقادها به محتوای غیراخلاقی فیلم «رحمان ۱۴۰۰» و شوخی های نامناسب آن شدت گرفته و بانی فیلم نیز روز گذشته در مطلبی به همین مسئله پرداخت، حالا پس از حدود یک ماه از گذشت اکران این کمدی سخیف، خبر می رسد نسخه روی پرده مجوز ندارد!به گفته مدیرکل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی نسخه در حال اکران فیلم «رحمان ۱۴۰۰» آن نسخه ای نیست که مجوز اکران گرفته است.

با این وجود مشخص نیست سازمان سینمایی و مدیرانش طی یک ماه گذشته چطور متوجه اکران نسخه غیرقانونی این فیلم نشده اند و حتی به نظر می رسد این اظهار نظر مفری باشد برای مسئولان از افزایش انتقادهای سینماروها و برخی از رسانه ها از محتوای نازل و مبتذل «رحمان ۱۴۰۰».

ضمن اینکه باید دید عوامل این فیلم بر چه اساسی نسخه ای بدون مجوز را در اختیار سینماها قرار داده اند.فیلمی که تاکنون بیش از ۲۲میلیارد فروش داشته و اگر تخلفی هم در کار بوده، تاکنون بار خود را در گیشه بسته است.

به گفته محمدرضا فرجی مدیرکل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی به تسنیم،«سازمان سینمایی بعد از ارائه مجوز به هر فیلم برای تطابق نسخه مجوزدار و آنچه به اکران در می آید، بازرسانی را به سینما می فرستد و بر مبنای گزارش این بازرسان تصمیم گیری می کند. در مورد فیلم «رحمان ۱۴۰۰» این اتفاق افتاده است و گویا نسخه دارای مجوز این فیلم با نسخه در حال اکران متفاوت است که برای آن تصمیم گیری لازم اتخاذ خواهد شد».

با این وجود اگر بازرسانی نسخه در حال اکران این فیلم را دیده اند، چطور گزارش تخلف را به مدیران بالادستی ارائه نکرده اند. پرسشی که مدیرکل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی پاسخ روشنی به آن نداده است.

 

برچسب ها:

رحمان 1400
تاریخ نشر مطلب:
یکشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده