موج تازۀ حمایت‌ها از فردوسی پور پس از فروش دکور برنامه اش: میزها می‌روند اما تو می‌مانی!

وقتی دیروز خبر عجیب‌وغریب فروش میز برنامه نود به یک هندوانه‌فروشی در رباط‌کریم رسانه‌ای شد؛ می‌شد پیش‌بینی کرد که این خبر در اندک زمانی یکی از ترندهای فضای مجازی خواهد شد. اتفاقی که خیلی زود به ‌وقوع پیوست. اصل خبر باورنکردنی از این قرار بود که «میزی که عادل فردوسی‌پور هر هفته پشت آن برنامه نود را اجرا می‌کرد، پس از تعطیلی برنامه به یک پیرمرد هندوانه‌فروش در رباط‌کریم فروخته شده؛ و او گفته که این میز را از اوراقچی‌های صداوسیما خریده است». خبری که خیلی زود سیلی در فضای مجازی راه انداخت و واکنش‌های بی‌شماری را موجب شد. این ماجرا البته ناراحتی فردوسی‌پور را باعث شد و او در حضور صالحی‌امیری در کمیته ملی المپیک با جمله‌ای طعنه‌آمیز گفت:   «بهتر است میز برنامه نود را از هندوانه‌فروش بخریم و آن را در موزه ورزش نگهداری کنیم». طعنه‌ای که اگرچه با لحن شوخی مطرح شد اما نشان داد عادل از این کار بسیار ناراحت است.

پرویز پرستویی یکی از هنرمندانی بود که در اولین ساعات انتشار این خبر به آن واکنش نشان داد. به گزارش شایان فیلم از شهروند، این بازیگر با انتشار عکس میز عادل نوشت: «ملالی نیست چون این میز باز هم به دست مردم رسیده و بدون ‌شک از آن خوب نگهداری خواهد شد». کنایه‌ای صریح به مدیریت شبکه‌ای که عادل و نود را از کنداکتور خارج کرد!  در این بین واکنش کیوان کثیریان نیز جالب بود. او در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «اگر اوراقچی‌ها میز عادل فردوسی پور در برنامه نود را به یک میوه فروش رباط کریمی می‌فروشند، چه باک. میزی که شاهد همراهی با مردم بود به دل مردم برگشت. رویش هندوانه می‌فروشند. خیلی هم مفید است. آن میز جایش توی آن سازمان نبود. اما آنچه مسلم است میز مدیریتی مدیر فلان شبکه به همین کار هم نمی‌آید. گویا میز عادل را یکی از مردم خریده تا ترمیمش کند و نگه دارد برای روز بازگشت او. میزها هم سرنوشت‌های متفاوتی دارند، مثل صاحبانشان»

 این موضوع کاربران عادی را نیز به واکنش‌هایی گاه تند واداشت. مثل کاربری که توییت کرد: «میز عادل فردوسى‌پور در هندوانه‌فروشی رباط‌کریم کنار خیابان پیدا شد. پیامش اینه که اگه میز ماندنی بود، به بقیه نمی‌رسید. متاسفانه بازم پیام داره، این‌که ممکنه سال‌ها زحمت بکشی تا برنامه نود درست کنی، با میلیون‌ها بیننده و یهویی با لودر برن توش مثل آب‌خوردن، بیننده چه اهمیتی داره؟» یا: «این میز حتی توی دست فروشنده‌های جاده رباط‌کریم هم شناسنامه داره و اصالت صاحبش رو یدک میکشه.» برخی نیز البته به‌ سیاق اکثریت همیشه بذله‌گوی این دیار بنا را گذاشتند بر شوخی: «هندونه‌ای که رو میز ۱۰۰میلیونی عادل فردوسی‌پور گذاشته میشه، کمتر از کیلویی یه‌میلیون نباید فروخته بشه» یا: «عادل فردوسی‌پور به شرط چاقو»!

تاریخ نشر مطلب:
چهارشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸


نظرات کاربران

معرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی
 • اخیرا بهنام بانی به عنوان بازیگر جلوی دوربین سعید سهیلی در فیلم «گشت ارشاد 3» رفته است. در همین زمینه سی اُمین نظر سنجی "شایان فیلم" را به این موضوع اختصاص داده ایم: سوال: به نظر شما در سینمای بعد از انقلاب، کدام خواننده، در بازیگری هم موفق بوده است؟
 • نظر شما تحت عنوان ' شادمهر عقیلی (پر پرواز، شب برهنه) ' ثبت گردید.
  نتایج تا کنون
  • شادمهر عقیلی (پر پرواز، شب برهنه)::14.3 %
  • رضا صادقی (بی خداحافظی)::14.3 %
  • حمید عسکری(شانس، عشق، تصادف)::14.3 %
  • فرزاد فرزین( عاشقانه، مانکن)::14.3 %
  • رضا یزدانی(تیک آف، بوی گندم)::14.3 %
  • بنیامین بهادری(سلام بمبئی)::14.3 %
  • زانیار خسروی(برف روی کاج ها)::14.3 %