ساخت «پایتخت۶» برای نوروز ۹۹ نهایی شد

الهام غفوری تهیه‌کننده مجموعه «پایتخت» درباره وضعیت تولید این سریال گفت: قراردادی یک ساله برای ساخت «پایتخت ۶» با تلویزیون منعقد شد تا هم آقای تنابنده تمرکز بیشتری روی متن داشته باشند و هم اینکه بتوانیم تمامی بازیگران را در اختیار داشته باشیم. چون امسال این قرارداد از اول سال بسته شده است و ما زمان یک ساله برای این قرارداد در نظر گرفتیم توانستیم با کلیه عوامل «پایتخت» هم قرارداد ببندیم.

این تهیه کننده تأکید کرد: انعقاد این قرارداد در آغاز سال کمک کرد که بتوانیم تیم سریال را جمع کرده و با بازیگران قرارداد ببندیم. خیالم از این جهت که بتوانم عوامل اصلی کار را داشته باشم راحت است چون اعتقاد دارم اگر تلویزیون بخواهد کار «پایتخت» را برای نوروز تولید کند با توجه به اینکه بازیگرانش در پروژه‌های دیگر حضور دارند باید از ابتدای سال این قرارداد بسته شود.

غفوری گفت: محسن تنابنده همیشه سرپرست گروه نویسندگان و طراح فیلمنامه «پایتخت» بود البته امسال زحمتش مضاعف شده است چون پیش از این، نگارش را مرحوم خشایار الوند برعهده داشت ولی با توجه به اینکه امسال آقای تنابنده در این زمینه تنها شده فعلا شخصا نگارش را بر عهده گرفته تا احتمالا در آینده بتوانیم نویسنده‌های دیگری را هم به کار اضافه کنیم.

این تهیه‌کننده در ادامه عنوان کرد: محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین‌فر، نسرین نصرتی، بهرام افشاری، علیرضا خمسه، سارا و نیکا فرقانی‌اصل و هومن حاجی‌عبداللهی از بازیگران این سریال هستند. در حال حاضر نیز کار متن فیلمنامه را پیش می‌بریم، بعد از اینکه متن‌ها به اندازه‌ای رسید که شرایط تولید داشته باشیم، پیش تولید را آغاز می‌کنیم و آماده تصویربرداری می‌شویم.

او در پایان درباره فیلمی که قرار بود به صورت تک قسمتی از «پایتخت» ساخته شود گفت: آن فیلم ممکن است روزی ساخته شود ولی با توجه به اینکه «پایتخت» همیشه به موضوعات روز می‌پردازد آن قصه یک قصه نیمه تمام ماند که ویژه نوروز ۹۸ بود. خیلی تلاش کردیم که کار را به عید فطر مرتبط کنیم، اما قصه طوری طراحی شده که فقط مناسب نوروز و تحویل سال بود. اتفاقات به گونه‌ای رقم خورد که صبح، عید آغاز می‌شد و امسال نیز چون عید، مصادف با روز پدر بود قصه بر این اساس پیش رفته بود. سال آینده نیز عید و روز پدر در یک روز نیستند که ما بتوانیم از این موقعیت استفاده کنیم برای همین فعلا برای آن اپیزود تصمیم خاصی گرفته نشده است.

تاریخ نشر مطلب:
چهارشنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده