اهدای اسکار افتخاری به چهار چهره سرشناس سینما

به دنبال یک رأی گیری توسط هیأت مدیره اسکار، آکادمی دیروز دوشنبه اسامی دریافت کنندگان اسکار افتخاری امسال را اعلام کرد. دیوید لینچ خالق "تویین پیکس" و برنده نخل طلای کن، وس استودی بازیگر "آخرین موهیکان" و لینا ورتمولر فیلمساز ایتالیایی سازنده فیلم‌هایی چون "هفت زیبایی" برندگان اسکار افتخاری امسال هستند.در عین حال جنا دیویس بازیگر نیز برای تداوم تلاش‌هایش در زمینه برابری جنسیتی در صنعت سینما با دریافت جایزه انسان‌دوستانه جین هرشولت تجلیل می‌شود.

هر یک از این ۴ تن با دریافت یک تندیس اسکار تجلیل می‌شود.به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، جان بیلی رئیس آکادمی اسکار با صدور بیانیه‌ای گفت برندگان امسال چهره‌هایی هستند که هر یک خودشان را وقف زندگی هنری در این صنعت کرده‌اند.

دیویس که یک جایزه اسکار برای فیلم "توریست تصادفی" در سال ۱۹۸۸ هم در کارنامه‌اش دارد برای تأسیس مؤسسه جنا دیویس تلاش کرده است تا تولیدکنندگان را به ایجاد نقش‌های بیشتر و بهتری برای زنان در هالیوود ترغیب کند.

لینچ ۷۳ ساله همیشه محبوب منتقدان و فیلم‌دوستان بوده است و سال ۲۰۰۳ در یک نظرسنجی از منتقدان فیلم در سراسر دنیا توسط روزنامه گاردین به عنوان بزرگ‌ترین فیلم‌ساز زنده دنیا انتخاب شد. "مرد فیل نما"، "تل ماسه" و "مخمل آبی" از جمله فیلم‌های تحسین شده وی هستند. او برای "از ته دل وحشی" برنده نخل طلای کن شد و با "جاده مالهالند" جایزه بهترین کارگردان را از جشنواره فیلم کن دریافت کرد. وی ۴ بار نامزد کسب اسکار شده است.

استودی یک بازیگر سرخپوست آمریکایی در طول ۳ دهه در بیش از ۳۰ فیلم بازی کرده و تمرکز او برای نمایش تصویر شخصیت‌های آمریکایی‌های بومی بوده است. "رقصنده با گرگ" و "آخرین موهیکان" از جمله مشهورترین فیلم‌های اوست. او به تازگی بازیگر فیلم "آواتار" جیمز کامرون بوده است.

ورتمولر ۹۰ ساله در طول ۵۶ سال فعالیت هنری ۳۲ فیلم را کارگردانی کرده است. سال ۱۹۷۶ او به عنوان نخستین زن نامزدی جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم "هفت زیبایی" دریافت کرد.

امسال یازدهمین دوره اهدای جوایز سالانه هیأت مدیره اسکار ۲۷ اکتبر در ری دالبی بالروم در هالیوود برگزار می‌شود.

تاریخ نشر مطلب:
جمعه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی
 • اخیرا بهنام بانی به عنوان بازیگر جلوی دوربین سعید سهیلی در فیلم «گشت ارشاد 3» رفته است. در همین زمینه سی اُمین نظر سنجی "شایان فیلم" را به این موضوع اختصاص داده ایم: سوال: به نظر شما در سینمای بعد از انقلاب، کدام خواننده، در بازیگری هم موفق بوده است؟
 • نظر شما تحت عنوان ' شادمهر عقیلی (پر پرواز، شب برهنه) ' ثبت گردید.
  نتایج تا کنون
  • شادمهر عقیلی (پر پرواز، شب برهنه)::35.7 %
  • رضا صادقی (بی خداحافظی)::7.1 %
  • حمید عسکری(شانس، عشق، تصادف)::7.1 %
  • فرزاد فرزین( عاشقانه، مانکن)::21.4 %
  • رضا یزدانی(تیک آف، بوی گندم)::14.3 %
  • بنیامین بهادری(سلام بمبئی)::7.1 %
  • زانیار خسروی(برف روی کاج ها)::7.1 %