بهترین بازیگران زنی که در نقش مردان بازی کردند!

زنان بازیگران خوش ذوق و با استعدادی هستند و می‌خواهند نه فقط به خاطر بازی شان بلکه برای نقش‌هایی که در قالبشان فرو رفته اند در یادها بمانند. درحقیقت حتی کوچک‌ترین بخش فیلم می‌تواند کل فیلم را تحت تاثیر قرار دهد و آنها همین را می‌خواهند نقش کوچکی که به یادگار بماند. جالب این است که زنان همانگونه که می‌خواهند در نقش زنان فراموش نشدنی باشند دوست دارند وقتی در نقش مردان هم ظاهر می‌شوند خوب و عالی بازی کنند در اینجا زنانی را معرفی می‌کنیم که در نقش مردان بازی های خوبی ارائه دادند.

10- آماندا بیانس/ Amanda Bynes

شاید آماندا بیانس در جرگه زنان مشهور و سوپراستار‌ هالیوود جای نگیرد اما به خوبی توانست در فیلم «او مرد است» در نقش یک پسر بازی کند.

9- جولیا رابرتز

اگر دنبال نام بازیگران بزرگ می‌گردید نام جولیا رابرتز زیاد دور از دسترس نیست. او یکی از بالاترین دستمزدها را بین بازیگران زن ‌هالیوود دارد و همچنان با هنرش مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. او در فیلم «خوابیدن با دشمن» بسیار روان بازی کرد. چه کسی می‌تواند تغییر قیافه او را فراموش کند زمانیکه مادرش را از آسایشگاه می‌دزد تا از شر شوهر شیادش خلاص شود؟ او توجه همه بینندگان را به خود جلب کرد.

8- کایرا نایتلی

 دزدان دریایی مرد می‌شوند و جزو زنانی اند که می‌خواهند تک باشند. پس در سال 2006 فیلم ماجرایی دزدان دریایی کارائیب: تابوت مرد مرده، کایرا نایتلی مجبور شد خودش را به شکل مرد درآورد تا برای پیدا کردن تابوت به داخل کشتی دزدان راهش دهند. باتوجه به یک بیلیون دلار سود که از این فیلم به گیشه سرازیر شد کایرا نایتلی در نقش یک دزد دریایی همیشه در خاطرها خواهد ماند.

7- کامرون دیاز

بازیگران زنی هم هستند که مدت زمان طولانی در نقش یک مرد بازی کرده اند، اما فراموش شده اند. کامرون دیاز یکی از زنانی است که برای چند دقیقه کوتاه در فیلم «فرشتگان چارلی» در نقش مرد ظاهر شد اما هنوز هم یکی از بهترین صحنه‌هایی است که در آن جاسوسان برای پنهان کردن خودشان تغییر چهره می‌دهند.

6- مولان

 اگرچه نمی‌توان مولان را دقیقا یک بازیگر زن نامید، Ming-Na مجبور بود صدای یک مرد را دربیاورد. اگر بخواهید به بیشتر فیلم‌هایی که زنان به جای مردان حرف زدند فکر کنید، ‌قطعا نمونه ای نخواهید یافت که بهتر از آنهایی باشد که قصه مولان را روایت کردند.

5- جولی اندروز

بازیگران کهنه کار همیشه در راس هستند و اغلبشان رکورد بازی در فیلم‌های زیادی را دارند. جولی اندروز نمونه خوبی از بازیگران همه کاره و بااستعداد است. او که نقش ویکتوریا در فیلم «ویکتور، ویکتوریا!» را داشت، لزوما به کلی مرد نبود، ‌اما در نقش مردی بازی می‌کرد که وانمود می‌کرد یک زن است و قطعا چنین نقشی از بازیگری قدرتمند چون او برمی‌آمد. 

4. فلیسیتی ‌هافمن

شاید قرار دادن فلیسیتی ‌هافمن در این لیست کمی‌ عجیب باشد. دراصل او در فیلم Transamerica نقش مردی را بازی کرد که تغییر جنسیت داده بود، پس می‌تواینم بگوییم او نقش زنی در کفش‌های مردان را بازی کرد! با این حال در فیلم او پدر یک پسر بود و می‌خواست مورد پذیرش واقع شود و باید بگوییم بسیار عالی بازی کرد.

3- کیت بلانشت 

بازیگرهایی هم هستند که نقش‌ هالیوودی‌های مشهور گذشته و شخصیت‌های فیلمها را بازی کردند. بااینحال کدام زنی می‌توانست نقش «باب دیلون» در فیلم «من اینجا نیستم» را بازی کند؟! کیت بلانشت بهترین بازی را انجام داد اگرچه فیلم با کارگردان‌های متعدد و سناریوهای متفاوت از زندگی باب دیلن ساخته شد، این کیت بلانشت بود که تا آخر ایستادگی کرد و اولین شخص در این فیلم است که همیشه به یاد می‌ماند.

2- گوئینت پالترو

کسی می‌تواند داستان شکسپیر عاشق را فراموش کند؟ یکی از بهترین داستان‌های عشقی زمان ما، داستان زنی جوان را روایت می‌کند با بازیگری گوئینت پالترو کسی که عاشق بازیگری است. او در نمایش با تغییر قیافه نقش رومئو را بازی می‌کند و مردم را عاشق خودش می‌کند. این فیلم با نقش ویولا/ توماس داستان عشق واقعی را تعریف می‌کند و نشان می‌دهند زنان چگونه بدون ترس از عکس‌العمل دیگران می‌توانند به شکل مردان درآیند.

1- هیلاری سوانک

درظاهر طعنه آمیز می‌نماید که یک زن در نقش مرد در فیلم شکسپیر عاشق جایزه اسکار بهترین بازیگری را ببرد و درست یک سال بعد هیلاری سوانک هم با بازی در نقش مردی در فیلم «پسرها گریه نمی‌کنند» این جایزه را ببرد. اگرچه فیلم براساس داستان زندگی واقعی زنی ساخته شد که تغییر جنسیت داده بود هیلاری سوانک خیلی باورنکردنی و با نهایت استعدادش از پس این نقش برآمد و موفقیت عظیمی ‌در کارنامه هنری او به شمار می‌آمد.

تاریخ نشر مطلب:
یکشنبه، ۰۳ شهریور ۱۳۹۸


نظرات کاربران
    میثم ۱۳:۴۶ - ۹۸/۰۶/۱۹

    در فیلم boys dont cry, شخصیت اصلی یک ترنس بود قبل از تغییر جنس، نه بعد از تغییر! لطفا اصلاح کنید و اطلاعات غلط ندید!

    پاسخ مدیریت :

    ممنون از اطلاعات شما


معرفي فيلم هاي روي پرده