برگزیدگان جشن سینمای ایران معرفی شدند

بیست و یکمین جشن سینمای ایران در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش شایان فیلم از باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بیست و یکمین جشن سینمای ایران در سالن همایش‌های برج میلاد با پخش کلیپی از درگذشتگان سینما آغاز شد.در ابتدای این مراسم منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما گفت: در این دوره از جشنواره ۲۱ فیلم مورد ارزیابی قرار نگرفت بلکه نزدیک ۶۰ فیلم مورد داوری و ارزیابی قرار گرفتند و همه برندگانی که روی صحنه حاضر می‌شوند از بین آراء بیش از چهارصد نفر انتخاب شده است و رقابتی تنگاتنگ بود.

وی افزود: همچنین ما جز مردم هیچ اتکایی نداریم و به نفس آن‌ها زندگی می‌کنیم می‌بایست قدرشان را دانست و احترام گذاشت و تکریم کرد، اگر در شرایط بدی به سر می‌برند باید همدلانه رفتار کنیم، فقط به برکت این نفس هاست که صنعت تصویر ایران زنده است.

فیلم مستند کوتاه «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و فیلم مستند بلند «زمستان است» به کارگردانی پیروز حناچی رتبه برتر را کسب کردند.پیروز حناچی شهردار تهران و کارگردان فیلم «زمستان است» گفت: وقتی این فیلم ساخته شد من مسئولیتی نداشتم و در سفری که به ترکیه و خیابان استقلال این کشور داشتم به این فکر افتادم که مستند خیابان لاله زار که فرهنگ بسیار غنی تری دارد را بسازم.

جایزه بهترین فیلم انیمیشن برای «سیم ششم» به کارگردانی بهرام عظیمی رسید.

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی برای فیلم «تشریح» به کارگردانی سیاوش شهابی رسید.

جایزه بهترین جلوه ویژه بصری به جواد مطوری برای فیلم «سرخپوست» رسید.

جایزه بهترین جلوه ویژه میدانی به محسن روزبهانی برای «تنگه ابوقریب» رسید.

ایمان امیدواری برای «شبی که ماه کامل شد»  جایزه بهترین چهره پردازی را دریافت کرد.

جایزه بهترین صدابرداری به رشید دانشمند برای «تنگه ابوقریب» رسید.

جایزه بهترین صداگذاری به امیرحسین قاسمی برای «تنگه ابوقریب» رسید.

جایزه بهترین طراحی لباس به محمدرضا شجاعی برای «شبی که ماه کامل شد» رسید.

جایزه بهترین طراحی صحنه به کیوان مقدم برای فیلم «غلامرضا تختی» تقدیم شد.

جایزه بهترین موسیقی به حامد ثابت برای «تنگه ابوقریب» رسید.

جایزه بهترین نقش مکمل مرد به فرهاد اصلانی برای «مغز‌های کوچک رنگ زده» اهدا شد.

فرهاداصلانی گفت: خدارا شاکریم به خاطر همه اتفاق‌هایی که این روز‌ها با آن روبرو هستیم و از تمام عوامل این فیلم تشکر می‌کنم.

گوهر خیراندیش که در این بخش روی صحنه آمده بود، گفت: آرزو می‌کنم با جهان تعاملی داشته باشیم تا مردممان در امنیت اقتصادی باشند.

صدرعرفایی گفت: امیدوارم همیشه مانند خانواده‌ای که همدیگر را در جهت اعتلای سینما هستند، دوست داشته باشیم.

جایزه بهترین تدوین به بهرام دهقانی برای فیلم «متری شیش ونیم» اهدا شد.

عبدالله اسکندری گفت: از اینکه از پیشکسوتان ما تشکر می‌کنید، تشکر می‌کنم، چون آن‌ها مثل گوهری هستند که در مراسم‌های مختلف با تقدیر، از آن‌ها غبارروبی می‌کنیم.

جایزه بهترین فیلمبرداری را به هومن بهمنش برای «سرخپوست» اهدا کردند.

در بخش اهدای جایزه بهترین نقش اول مرد عادل فردوسی پور و مازیار میری روی صحنه آمدند و این جایزه به نوید محمدزاده برای «سرخپوست» اهدا شد.

نوید محمدزاده که جایزه بهترین بازیگر مرد را به خود اختصاص داد، با بیان اینکه خوشحالم که این جایزه را از خانه سینما می‌گیرم، گفت: کاندیداهای کنار من همه از دوستانم هستند. خوشحالم که جایزه را از مازیار میری و عادل فردوسی‌پور می‌گیرم.

او افزود: ما همیشه در مراسم‌ از ایرادات می‌گوییم اما این جشن دو بخش بسیار خوب دارد؛ یکی تقدیم لحظات به بزرگان و دوم آرزو کردن اهالی سینما.

این بازیگر سپس با اشاره به نقشش در فیلم سرخپوست ادامه داد: به تیمسار کورنگی‌ گفتم سعی می‌کنم امانت‌دار خوبی برای شما باشم و درست از عهده نقشم بر بیایم.

جایزه بهترین نقش اول زن به سارا بهرامی برای فیلم «دارکوب» اهدا شد.

بهرامی گفت: وقتی برای نقشی تلاش می‌کنید بخشی از جهان فیلم را می‌سازید و بخش اعظم آن به گروه فیلم مربوط می‌شود، به همین دلیل از تک تک افراد این فیلم تشکر می‌کنم.

جایزه بهترین فیلمنامه به محسن امیریوسفی برای «آشغال‌های دوست داشتنی» رسید.

امیر یوسفی گفت: ارزش این جایزه بیش از ۶ سیمرغ جشنواره فیلم فجر است. این فیلم ۶ سال توقیف بود در صورتی که فیلم از صلح و دوستی می‌گوید. از شما می‌خواهم برای کسانی که آن را ۶ سال توقیف کردند دست بزنید تا صدایش به گوششان برسد.

جایزه بهترین کارگردانی به سعید روستایی برای «متری شیش ونیم» رسید.

جایزه بهترین فیلم به مجید مطلبی برای فیلم «سرخپوست» اهدا شد.

جشن خانه سینما بخش‌های مختلفی را به تقدیر از ناصر تقوایی، مسعود ولدبیگی، عنایت بخشی، اسحاق خانزادی، ژاله علو، منوچهر اولیایی، اصغر رفیعی جم، محمد متوسلانی، بهمن فرمان آراء و علی مزینانی اختصاص داد.

بهمن فرمان آراء گفت: هرکمکی به این سینما بشود کم است، زیرا به سمت ابتذال می‌رویم و فیلم فارسی‌ها به برخی فیلم‌ها شرف دارد؛ البته باید روی کار سینماداران نظارت شود یک نمونه کارشان را بگویم یکی از سینما‌ها ۲۳ سانس به فیلم «هزارپا» داد و فقط یک سانس «به جهان با من برقص» داده بود.

همایون اسعدیان گفت: ما قول دادیم بیست و یک خانه برای سیل زده‌ها بسازیم و الان می‌گویم در روز ۲۱ شهریور در روز ملی سینما این قول را عملی می‌کنیم.

همچنین در حاشیه این مراسم جشن تولد کوچکی به مناسبت تولد پریناز ایزدیار گرفته شد.

تاریخ نشر مطلب:
جمعه، ۰۸ شهریور ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده