پاسخ آتشین پرویز پرستویی به مدیر شبکۀ سوم سیما/ ‌از سفره‌ای که پهن است، خوب تغذیه کن!

شایان فیلم: پرویز پرستویی در مطلبی تند و تیز؛ علی فروغی مدیر جوان شبکه سوم تلویزیون را به شدت مورد انتقاد قرار داد. وی نوشت:

علی فروغی/متولد ۱۳۶۷/مدیر شبکه ۳ سیما/پسر باجناقِ ... {حداد عادل}

اولا،بنده اعلام کردم تلویزیون حق نداره حتی مرگ من و زیرنویس بره

دوما،من نگفتم تلویزیون تماشا نخواهم کرد

سوما،مگه صداو سیما ملک شخصی یا ارث پدری شماست؟

راحتت کنم، بنده همه شبکه های ایرانی و غیر ایرانی رو نگاه میکنم، تمام اخبارهای داخلی و خارجی رو دنبال میکنم، چون کار من ایجاب میکنه ، خوب ببینم، خوب بشنوم وخوب بخونم.

اگر بنده اعلام کردم به تلویزیون نخواهم آمد، بخاطر بی کفایتی امثال شماست.

تا زمانیکه صداو سیمای ملی ،مدیرانی چون شما داشته باشد، ((البته شخص شما کوچکتر از آنی هستید ،که من بخاطرش تصمیم بگیرم )) تلویزیون همین خواهد بود که هست.((البته منهای بعضی از عزیزانی که صادقانه کار می کنند))

آخه شما باچه تجربه و تخصصی مدیر شبکه تلویزیونی شدید؟

فقط چون ،من آنم که رستم بود پهلوان؟ بعد حالا چی شده مرده چوب می زنید؟

من یکسال پیش یک حرفی زدم و پای حرفم هم ایستادم. هر زمانی هم که تشخیص بدم که مدیران کاردان وبا صلاحیتی بر سکان صداو سیما نشسته اند، به تلویزیون برمی گردم، آنهم به عشق مردم، چون صداو سیما متعلق به مردمه.

تلویزیون، من رو بزرگ نکرده ،بلکه من و امثال من تلویزیون رو بزرگ کردیم ومدیران فقط پزش و دادن، حداقل در بخش هنر های نمایشی مثل:

سریال رعنا،امام علی،آپارتمان،آوای فاخته،زیر تیغ،آشپزباشی.

مثلا سریال زیرتیغ ،چه به لحاظ معنوی و مادی ،کم وجهه ای برای تلویزیون داشت؟

یا سریال آشپزباشی که هزینه ۱۶ ماه تولیدش یک میلیاردو ششصد و...تومان بود، فقط ۵۰ میلیار تومان از طریق باکس بازرگانی صاحب درآمد شد.وما به زور دستمزدمان را گرفتیم. ولی الان در آمد صداو سیما از کجاست؟ از ستاره مربع ها.

علی فروغی، شما هنوز جوانید، تازه ۳۱ بهارو گذروندید. من باتجربه ۶۴ سال زندگی و ۵۰ سال بازیگری و ۱۰ سال سابقه قضایی، بهتون میگم، این میزها و سمت ها و مدیریت ها ماندگار نخواهد بود. چرا که پشت میزی که شما نشستید ،قبل از شما هم کس دیگری بوده و بعد از شما هم کس دیگری خواهد آمد.

پس بهتره خدارو شکر کنی و سرت و بندازی پایین و از سفره ای که برات پهن شده، بدون اینکه سرت و بالا بیاری، خوب تغذیه کن و توبره ات و برای چند صباح دیگه پر کن...

فروغی چه گفته بود؟!

 علی فروغی، مدیر شبکه ۳ سیما در بخشی از نامه‌ای که به تازگی از وی منتشر شده بدون نام بردن از شخص خاصی درباره توصیه یکی از سلبریتی‌ها به مردم برای تحریم برنامه‌های صداوسیما می‌نویسد: «این روز‌ها آن‌هایی که باد در گلو انداخته و آروغ روشنفکری نشخوار می‌کردند که «مگر کسی هم دیگر این تلویزیون را می‌بیند؟» به جرگه معترضین بالا تا پایین برنامه‌های رسانه ملی از نخستین دقایق بامدادی تا واپسین ثانیه‌های شامگاه پیوسته‌اند و همچنان با ژست «ندیدن» گاه در مورد فلان میان برنامه یک دقیقه‌ای در فلان برنامه در فلان شبکه نوپا و تخصصی مقاله‌ها می‌نویسند و توئیت‌ها می‌زنند و جیغ‌های بنفش می‌کشند. شاهد مثال، همان سلبریتی پرمدعا و منتقدی که با کلی سروصدا در صفحه اینستاگرامش شب عیدی به بهانه‌ای نسخه تحریم صداوسیما و شبکه «رادیکالِ سه» را می‌پیچد و به فاصله یک ماه و نیم، در همان صفحه اینستاگرام طاقت نمی‌آورد و می‌گوید هر شب ماه مبارک رمضان پای سریال همان شبکه رادیکال و همان صداوسیما اشک می‌ریزد!»

به گزارش شایان فیلم، سریالی که علی فروغی به نقل از پرویز پرستویی از آن یاد کرده که از تماشای آن اشک چشمان این سلبریتی جاری شده همان سریال «برادرجان» است که ایام ماه مبارک رمضان از شبکه ۳ پخش می‌شد.

تاریخ نشر مطلب:
جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸


نظرات کاربران
    said ۱۰:۴۵ - ۹۸/۰۶/۳۱

    damet garm mr parastouyi honarmande mardomi


معرفي فيلم هاي روي پرده