تولید ۸ سریال و ۵ مسابقه جدید در شبکه دوم سیما

مدیر شبکه دو ضمن معرفی مجموعه‌های نمایشی، مسابقات و جدیدترین برنامه‌های شبکه دو سیما از تولید ۸ سریال جدید خبر داد و گفت: «کامیون» سریال نوروزی شبکه دو در ۳۰ قسمت ساخته، از آغاز نوروز ۹۹ پخش خواهد شد و تا ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.محمدرضا جعفری‌جلوه با بیان اینکه از شش برنامه پرمخاطب سیما در ایام محرم چهار برنامه به تولیدات شبکه دو تعلق داشته، اظهار کرد: برای این ایام برنامه‌ریزی قابل توجهی صورت گرفته بود و برنامه‌های متنوعی با ساختارهای متفاوت جدول پخش شبکه دو سیما را شکل دادند. این امر موجب شد علاوه بر مرثیه‌خوانی‌های درخشان و سخنرانی‌های ارزشمندی که در این ایام ذیل عنوان ذکر عاشورائیان و ایوان بهشت تقدیم مخاطبان شد چهار برنامه پیرغلامان عشق، از لاک جیغ تا خدا، شیرخوارگان حسینی و کوی محبت بر اساس آخرین نظرسنجی‌های مرکز تحقیقات سازمان در جمع شش برنامه‌ای که توانستند در محرم امسال ارتباط بهتر و گسترده‌تری با مخاطبان برقرار کنند، قرار بگیرند.

سریال‌های در دست تولید  شبکه دو

وی با اشاره به تلاش برای ارتقای کیفیت برنامه‌ها، تنوع بیشتر و جذابیت‌های افزون‌ترگفت: پس از دوران سختی که برای ساماندهی عرصه فعالیت‌های نمایشی و سریال‌سازی در شبکه دو سپری شد به همتی از نیمه دوم سال گذشته، آثار بسیار خوبی در مرحله تولید و سریال‌های متعدد دیگری در مرحله نگارش و پیش‌تولید قرار دارند.

مدیر شبکه دو سیما پیرامون سریال های آماده پخش از ابتدای ماه ربیع‌الاول (۱۱ آبان) توضیح داد: سریال از سرنوشت این روزها مراحل پایانی تولید خود را سپری می‌کند. این سریال در ۵۰ قسمت به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر تحویلیان و کارگردانی مشترک علیرضا بذرافشان و محمدرضا خردمندان یکی از تدارکات گروه فیلم و سریال این شبکه است.

کامیون سریال نوروزی در حال تولید این شبکه نیز در ۳۰ قسمت از آغاز نوروز ۹۹ پخش خواهد شد و تا ماه مبارک رمضان را پر می‌کند. تهیه‌کنندگی این سریال را ابراهیم آرزو و شهرام دانش‌پور و کارگردانی آن را مسعود اطیابی برعهده دارند. یکی دیگر از سریال‌هایی که پخش خود را در سال ۹۹ تجربه خواهد کرد فصل سوم و نهایی بچه مهندس است. این سریال در حداقل ۳۰ قسمت به تهیه کنندگی سعید سعدی و کارگردانی علی غفاری در دست تولید است.

مدیر شبکه دو با اشاره به اینکه سریال دیگری که این روزها در حال تولید است بوم و بانو نام دارد، بیان کرد: این سریال یک مجموعه جذاب و قابل اعتنا و تلفیقی از تاریخ معاصر و فرهنگ عاشوراست که می‌توان آن را سریال عاشوراییِ تاریخ معاصر نامید، حوادث آن در رژیم پهلوی و دوره رضاخان می‌گذرد و روایت‌گر تعارضاتی است که در آن ایام میان رژیم از یک سو و مردم و به ویژه محبان اهل بیت (ع) از سوی دیگر صورت می‌گرفت. بوم و بانو در ۳۰ قسمت به تهیه‌کنندگی آرمان زرین‌کوب و کارگردانی سعید سلطانی در دست تهیه است.  سریال ۳۰ قسمتی دیگری با نام بیگانه‌ای با من است به تهیه‌کنندگی بهروز مفید و کارگردانی احمد امینی در دست تولید است که برای پخش در سال ۹۹ آماده خواهد شد.

جعفری‌جلوه همچنین به سریال ماه رمضانی این شبکه اشاره کرد و توضیح داد: با همکاری دیگرباره زوجِ حامد عنقا و بهرنگ توفیقی؛ تهیه‌کننده و کارگردان سریال‌های موفق پدر و بر سر دوراهی ساخت یک سریال در این شبکه در مرحله اقدام است. همچنین سریال دیگرِ در مرحله تولید شبکه دو سیما شاهرگ نام دارد که در ۳۰ قسمت توسط محمدرضا شفیعی و کارگردانی سید جلال اشکذری ساخته می شود که راوی قصه‌های سال‌های نخستین انقلاب و روزهای پر حماسه و لبریز از فداکاری، وفاداری و پایمردی در مواجهه با جریانات پیچیده آن سال‌هاست.

مدیر شبکه اظهار داشت: در حال حاضر تعدادی از آثار الف ویژه و فاخر در سیما فیلم در دستور کار است و در سطح شبکه‌ها هم برخی پروژه های شاخص مطرح‌ هستند، ما نیز در شبکه دو آثار بزرگی را در دستور کار داریم. از بوم و بانو تا عیار عیّاران که این یکی روایتگر فرهنگ پهلوانی است و داستان پر افتخار زندگی پهلوان سیدحسن رزاز از پهلوانان نامی اواخر دوره قاجار و دوره پهلوی به ویژه ایام اشغال ایران توسط متفقین را روایت می‌کند.

تغییرات در  شبکه دو

مدیر شبکه دو در ادامه به سیاست‌های جدید صداوسیما در حیطه برنامه‌های بزرگ و شاخص اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا در شبکه دو همتی شد و همکاران ما آثار متعددی را ساماندهی کردند. از میان کارها می‌توان به مجموعه جدید عمو پورنگ با ساختاری متفاوت اشاره کرد؛ طرحی نو از تیم سازنده پس از تولید و پخش سه فصل از برنامه شاخص محله گل و بلبل در قریب به ۲۵۰ قسمت که تجربه‌ای جدید و ترکیبی از مسابقه، نمایش و اجرا بر بستر محیط زیست و طبیعت با محوریت ویژه عمو پورنگ به عنوان یک مجری-بازیگر توانا در فضای اجرا و نمایش است و ارتباط گسترده با انبوه تماشاگران حاضر اعم از کودکان، نوجوانان و خانواده‌هایشان در فضایی وسیع و بدیع برقرار می کند.

جعفری‌جلوه در ادامه به تولید مسابقات گوناگون در این شبکه اشاره کرد و گفت: مسابقه محاکات مسابقه بزرگ حکایت‌گری و روایت داستان‌های زندگی است. یک چالش دوست‌داشتنی و صمیمی از حکایت‌های خود مردم در رقابتی با حضور هیات داوران و تماشاگران بسیار و تعاملات متعددی که شکل می‌گیرند؛ کار بزرگی است که با توجه به ماهیت شب یلدا به مثابه شب حکایت‌ها و روایات‌های صمیمی خانواده‌های ایرانی، تلاش می‌کنیم از این شب پخش این مسابقه را آغاز کنیم.

مسابقه بزرگ خانواده ایرانی با نام اولیه سایه روشن نیز که در مرحله پخش ممکن است با نام جدیدی رونمایی شود، در دست تهیه است. این مسابقه کار قابل اعتنایی است که با حضور انبوه حضار و داوران در مراحل مختلف رقم خواهد خورد.

وی متذکر شد: همچنین یار دبستانی من یک گفت و گوی شاخص مستند-ترکیبی است که هم در قالب مستند روایتگری می‌کند و هم گفت وگویی جذاب و به یادماندنی را در دل خود دارد. این برنامه با حضور اساتید و معلمان پرورنده و تربیت‌کننده شاگردان دیروز و چهره‌های امروز در حیطه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، هنری که مورد توجه مردم هستند، برگزار می‌شود. تکریم مقام معلم و تصویر جلوه‌های ناب استاد و شاگردی از اهداف این برنامه است. شبکه دو علاوه بر خانواده‌محوری، قرارگاه معلم و مدرسه نیز است و این برنامه علاوه بر تقدیم آثار دیگری همچون غوغای بی هیاهو ادای دین و انجام وظیفه‌ای است از سوی شبکه دو در این راستا. این برنامه که در زمستان تولید آن به بار خواهد نشست در فرصت‌های بعدی روانه آنتن خواهد شد.

جعفری‌جلوه همچنین اضافه کرد: مسابقه جاذبه برنامه دیگری است که می‌توان از آن یاد کرد؛ یک مسابقه بزرگ ایران‌شناسی میان مستندسازان حرفه‌ای و نوپا برای دیدن ایران در پهنه ۳۱ استان کشور با قضاوت هیات ویژه داوران و مردم اعم از تماشاگران در فضای مسابقه و مخاطبان عام برنامه.

«مادر شو» برای بانوان

مدیر شبکه دو افزود: دیگر برنامه‌ای که اشاره به آن خالی از لطف نیست، برنامه «مادر شو» است. یک مسابقه با شرکت بانوان در انتظار تجربه شیرین مادر شدن، بانوانی که در مراحل مختلفی از دوران بارداری قرار دارند و حس و حال، تجربه و دانش اولیه‌ای که نسبت به این دوران ابراز می‌کنند و فراتر از آن دوست می‌دارند که بیاموزند و به کار بگیرند تا فرزندان سالم و شایسته‌ای را در بطن و دامان خود بپرورند. این برنامه نیز در مرحله تولید است ضمن اینکه تولید و پخش مجموعه «دوقلوها» را نیز همچنان ادامه می دهیم که در آن عموهای  فیتیله‌ای‌ به عنوان سه شخصیت مورد علاقه کودکان و نوجوانان توانسته اند تجربه متفاوتی را رقم بزنند. ان شاءالله این مجموعه برنامه‌های شاخص و متنوع طعم جدیدی از ارتباط شبکه دو و مخاطبین را رقم زده و به توفیقات سالیان این شبکه بیافزاید.

وی در خاتمه درباره ویژه‌ برنامه های نوروز ۹۹ بیان کرد: برای نوروز ۹۹ برنامه های متعدد، جذاب و دیدنی پیش‌بینی شده که در فرصتی دیگر اطلاعات موسع آن اعلام خواهد شد./ایرنا

تاریخ نشر مطلب:
سه شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده