معرفی برگزیدگان هفتادمین جشنواره فیلم برلین

 مراسم اعطای جوایز هفتادمین دوره جشنواره بین المللی فیلم برلین برگزار شد. در جریان معرفی برگزیدگان برلیناله ۲۰۲۰ جایزه خرس طلایی به فیلم «شیطان وجود ندارد» محصول مشترک ایران، چک و آلمان اعطا شد.

مراسم اعطای جوایز هفتادمین جشنواره فیلم در آلمان برگزار شد و هیات داوران بخش رقابتی به ریاست «جرمی آیرونز» بازیگر انگلیسی برندگان بخش رقابتی را در شاخه های مختلف اعلام کردند. جایزه بزرگ هیات داوران (خرس نقره ای) برلیناله ۲۰۲۰ به فیلم «هرگز به ندرت برخی اوقات همیشه» به کارگردانی «الیزا هیتمن» رسید و «هانگ سون سو» نیز برای فیلم «زنی که دوید» جایزه بهترین کارگردانی را به خود اختصاص داد.

خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد و زن جشنواره نیز به ترتیب به «الیو گرمانو» برای فیلم «پنهان» و «پائولا بیر» برای فیلم «آندین» رسید و برادران «دینوسنزو» نیز برای فیلم «قصه های بد» جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره را به خانه بردند. «مجاری» ساخته «کامیلو رسترپو» برنده جایزه بهترین فیلم اول برلین شد. همچنین جایزه خرس طلایی بهترین فیلم به «شیطان وجود ندارد» به کارگردانی محمد رسول‌اُف تعلق گرفت. خرس طلایی بهترین فیلم کوتاه هم به فیلم «T» ساخته «کیشا را ویترسپون» رسید و خرس نقره‌ای (جایزه هیات داوران برای فیلم کوتاه) هم به فیلم «فیلیپینا» به کارگردانی «رافائل مانوئل» اعطاء شد.

خرس طلایی جشنواره برلین به محمد رسول اف اهدا شد/ سومین خرس طلایی سینمای ایران خرس طلایی هفتادمین جشنواره برلین به فیلم ایرانی شیطان وجود ندارد به کارگردانی محمد رسول اف تعلق گرفت. این فیلم امروز دو جایزه جنبی این جشنواره، منتقدین کلیسایی و گیلد را نیز دریافت کرده بود. عوامل این فیلم که در برلین حضور داشتند در مراسم فرش قرمز پیش از آغاز مراسم اختتامیه شرکت داشتند. محمد رسول اف غایب این دوره از جشنواره برلین بود.

بعد از اصغر فرهادی و جعفر پناهی، ایران سومین خرس طلا را با فیلم محمد رسول اف به دست آورد.

 

تاریخ نشر مطلب:
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده