بازیگر «حریم سلطان» در فیلم تازه اصغر فرهادی

سعادت آکسوی بازیگر سرشناس سینمای ترکیه، به تازگی به جمع بازیگران تازه‌ترین اثر اصغر فرهادی که در مادرید تولید می‌شود، پیوسته است. اصغر فرهادی کارگردان سرشناس سینمای ایران که فیلم تازه‌اش محصول مشترک سه کشور فرانسه، ایتالیا و اسپانیا است، به سراغ بازیگر سرشناس سینمای ترکیه رفته است.او در کنار پنه‌لوپه کروز٬ سعادت آکسوی بازیگر ترکیه‌ای را نیز برای حضور در فیلم جدید خود انتخاب کرده است. سعادت آکسوی پیش از این نیز با پنه‌لوپه کروز در فیلم «تولدی دیگر» به کارگردانی سرجیو کاستلیتو همبازی بوده است. «تولدی دیگر» اقتباسی سینمایی از رمان مارگارت مازانتینی بود.

بنابر گزارش «دنیای تصویر»، اطلاعات تازه‌ای طی روزهای اخیر در صفحه IMDB فیلم جدید اصغر فرهادی با عنوان پروژه بی‌نام اصغر فرهادی درج شده، ظاهرا یک بازیگر دیگر هم به این محصول بین‌المللی پیوسته است. سعادت آکسوی بازیگر سرشناس اهل ترکیه همراه پنه‌لوپه کروز، خاویر باردم و ریکاردو دارین نقش‌های اصلی فیلم را ایفا می‌کنند.نکته جالب سابقه این بازیگر مشهور ترک است. آکسوی قبلا در فیلم «تخم مرغ» ساخته سمیح کاپلان‌اوغلو، سریال پربیننده «حریم سلطان» و چندین پروژه بین‌المللی دیگر حضور داشته.

این پروژه که بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون دلار هزینه دارد، حاصل همکاری فرانسه، ایتالیا و اسپانیا خواهد بود. الکساندر ماله‌گی از کمپانی فرانسوی ممنتو فیلم، آلوارو لونگوریا از کمپانی اسپانیایی استالوارتس مورنا فیلم و آندریا اوچیپنتی از کمپانی ایتالیایی لاکی رد فیلم فرهادی را تهیه خواهند کرد.فرهادی فیلمنامه این اثر را هم مانند گذشته ابتدا به زبان فارسی نوشته و سپس به زبان دیگر ترجمه شده است. کارگردان «جدایی نادر از سیمین» برای پرتماشاگرترین فیلم کارنامه کاری خود گروهی از بزرگان سینما را گردهم آورده است که از میان آن‌ها می‌توان به آلبرتو ایگلسیاس (آهنگساز)، خوزه لوییس آلکائینه (مدیر فیلمبرداری)، کلارا نوتاری (طراح صحنه) و سونیا گرانده (طراح لباس) اشاره کرد.

هم‌چنین با وجود تغییر در کمپانی سازنده، پدرو آلمودوار هنوز تهیه‌کننده فیلم است. خوزه لوییس آلکائینه همکار قدیمی آلمودوار در فیلم‌هایی چون «بازگشت» و «با او حرف بزن» فیلمبرداری کار را بر عهده دارد و سونیا گرانده طراح لباس فیلم هم در پروژه‌هایی چون «نیمه شب در پاریس» و «خولیتا» حضور داشته است. فیلم جدید فرهادی به زبان اسپانیایی و انگلیسی ساخته می‌شود و سال ۲۰۱۸ به نمایش درخواهد آمد. احتمالا اولین نمایش فیلم در جشنواره کن آینده خواهد بود.

تکمیلی:

حضور بازیگر ترک در فیلم جدید اصغر فرهادی تکذیب شد

روابط عمومی این فیلم ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد، تمام بازیگران این فیلم اسپانیایی و آرژانتینی هستند و فیلمبرداری آن چند هفته دیگر آغاز می‌شود.

 

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده