روایتی تازه از پشت پرده اختلاف انتظامی و مشایخی

صحبتهای تند و تیز جمشید مشایخی علیه عزت الله انتظامی در جشن منتقدان  باعث شد که گمانه زنی هایی مبنی بر وجود اختلافی دیرینه بین این دو بازیگر پیشکسوت به وجود آید. به گزارش شایان فیلم، هر چند مشایخی خیلی زود از انتظامی به خاطر حرفهایی که زد عذرخواهی کرد و گفت که مساله کش نیاید؛ اما رسانه ها کمابیش به این مساله می پردازند. روزنامه هفت صبح در مطلبی به ریشه یابی این اختلاف قدیمی پرداخته است:

عزت الله انتظامی و علی نصیریان به عضویت اداره تئاتر درآمدند و مدیریت اجراها را برعهده گرفتند؛از این جا به بعد اختلافات و سوتفاهمات عمیق تر شد  و به برخی اجراهای جمشید مشایخی کمتر بها داده شد.با وجود همه این اختلاف ها این سه نفر در فیلم «گاو» داریوش مهرجویی بازی کردند  و سهم اصلی موفقیت این فیلم نصیب عزت الله انتظامی و بازی شگفت انگیزش شد. با این وجود جمشید مشایخی بعد از این فیلم موقعیت ویژه تری در سینما پیدا کرد و در همان سال در «قیصر» مسعود کیمیایی بازی کرد.

مشایخی اما عقیده دارد قرار بوده نقشش  در «قیصر» طولانی تر و مفصل تر باشد اما رایزنی های عزت الله انتظامی و علی نصیریان باعث شده بازی اش کوتاه شود. همچنین مشایخی به دلیل بازی در فیلم های سینمایی پرتعداد از اجرا در تئاتر اخراج شد که عقیده دارد شاید نصیریان و انتظامی در این اتفاق بی تاثیر نبوده اند.

ساخت سریال «هزاردستان» سال 58 شروع می شود اما طبق شنیده ها اختلافات باقی بوده و بسیاری از سکانس های جمشید مشایخی در «هزاردستان»  جداگانه ضبط می شود و ساخت سریال سالها طول می کشد.در این مدت رفاقت جمشید مشایخی با داوود رشیدی بیشتر شد و رفاقت عزت الله انتظامی با علی نصیریان.

پس از ساخت این سریال،علی حاتمی تصمیم می گیرد کمال الملک را بسازد و این بازیگران در اوج اختلاف دوباره قبول می کنند کنارهم قرار بگیرند فقط بخاطر علی حاتمی! پس از کمال الملک راه این بازیگران تقریبا جدا می شود . مشایخی همچنان معتقد است انتظامی و نصیریان  باعث شدند او به جایگاه اصلی اش نرسد؛دلخوری که روز پنجشنبه در جشن منتقدان سرانجام سرباز کرد؛در این میان شاید موفقیت دوباره نصیریان با شهرزاد و تشویق مستمر انتظامی در طی سالهای اخیر این حس جمشید مشایخی را تشدید کرده است!

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده