بازیگران جدید علاءالدین معرفی شدند

فیلم «علاءالدین» سرانجام تیم بازیگرانش را بعد از چند ماه مشخص کرد. مینا مسعود در نقش علاءالدین و نوامی اسکات در نقش پرنسس جاسمین کنار ویل اسمیت ایفای نقش می‌کنند. به گزارش شایان فیلم و به نقل از فیلم نت، کمپانی والت دیزنی که نخستین بار پای موشی به نام میکی را به دنیای مخاطبان انیمیشن باز کرد، بعد از استقبال چشمگیر تماشاچیان از این دنیای فانتزی، به افسانه‌های ملیت‌های مختلف هم نور و صدا و تصویر و موزیک اضافه کرد و آنها را بر پرده‌ی نقره‌ای نمایش داد.

حالا بعد از گذشت دو دهه، خانه‌ی پریان چند سالی است که به بازسازی انیمیشن‌های محبوب ده‌ی نود خود در دنیای واقعی روی آورده است. از جمله‌ی آنها کتاب جنگل (The Jungle Book)، سیندرلا (Cinderella) و دیو و دلبر (Beauty and the Beast) را می‌توان نام برد که در مورد آخر هم موفقیت چشمگیری در گیشه بدست آورد.

انیمیشن علاءالدین (Aladdin) پروژه‌ی پیش روی این کمپانی است که در طول چند ماه گذشته مقدمات بازسازی آن را محیا می‌کند. دیزنی کارگردانی فیلم را به گای ریچی سپرده است. این کارگردان انگلیسی تبار در کارنامه‌ی خود فیلم‌هایی مانند شاه آرتور: افسانه‌ی شمشیر (King Arthur: Legend of the Sword) را دارد. فیلم‌نامه‌ی «علاءالدین» هم به قلم جان اوگست نوشته شده است. شهرت اوگست برای نوشتن فیلم‌های  ماندگاری چون چارلی و کارخانه‌ی شکلات (Charlie and the Chocolate Factory) و انیمیشن‌ عروس مرده (Corpse Bride) است.

طبق آخرین خبری که دیزنی از مراحل ساخت این فیلم منتشر کرده، تیم بازیگران اصلی کامل شده است. دو بازیگر جوان با توانایی بازی در فیلم موزیکال که چهره‌ی شرقی هم داشته باشند، مینا مسعود بازیگر مصری-کانادایی که به تازگی در چند سریال تلویزیونی بازی کرده برای نقش علا الدین انتخاب شد و نوامی اسکات ۲۴ ساله و تازه‌کار در نقش پرنسس جاسمین مقابل دوربین خواهد رفت.سازندگان فیلم ماه گذشته اعلام کردند تام هاردی اولین انتخاب این کارگردان برای نقش شخصیت شیطان صفت فیلم، «جعفر» است. ریچی به رسانه‌ها گفته است هاردی پیشنهاد این نقش را پذیرفته اما هنوز قرارداد امضا نکردیم، به این دلیل که ستاره‌ی ۳۹ ساله در حال بررسی برنامه‌هایش است.بازیگر دیگری که به تیم بازیگران چند ملیتی این فیلم پیوسته، ویل اسمیت است که قرار است نقش موجود افسانه‌ای و دوست‌داشتنی آبی رنگ را بازی کند.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده