امسال ١٢٠ سالن سینما در کشور احداث می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه سینما هم شاهد اتفاقات خوبی بودیم. سال گذشته حدود ١٠٠ سالن سینمایی احداث شد و امسال نیز حدود ١٢٠ سالن سینما احداث خواهد شد.سیدعباس صالحی با تاکید بر اینکه فرهنگ و هنر ایران با حمایت‌های گلخانه‌ای راه به جایی نمی‌برد، گفت: بخش زیادی از خلاقیت‌های ایران در شهرستان‌ها است بنابراین نباید نوآوری‌های مهم و اساسی را صرفا در مرکز کشور دید.

صالحی با تاکید بر ظرفیت‌های بخش‌های خصوصی ادامه داد: نباید برای ارتقای فرهنگ و هنر فقط به دولت متکی بود. نه اینکه دولت موظف در این زمینه نباشد زیرا ایران که مفتخر به هنرش است، دولتمردانش هم خود را مصمم به ارزش‌گذاری برای هنر می‌دانند.وی با بیان اینکه بخش اثرگذار خلاقیت‌های فرهنگی هنری ایران حاصل نوآوری‌های پیرامونی است، بیان کرد: بخش زیادی از خلاقیت‌های ایران در شهرستان‌ها است، بنابراین «ایران تهران نیست» صرفا یک شعار نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه سفرهای استانی چند روزه خود را با رویکرد توجه به استان‌ها و تغییر نگاه به آن‌ها آغاز کرده‌، اعلام کرد: حمایت از استان‌ها در دستور کار است. در این استان نیز بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با استانداری سیستان و بلوچستان امضا شد، برخی از زیرساخت‌ها مورد توجه قرار گرفته است.وی همچنین تصریح کرد: در این تفاهم‌نامه حمایت‌های استان و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار هم برای رفع مشکلات هنرمندان مورد توجه قرار گرفته است.

صالحی توجه به عکس، هنرهای تجسمی، ایجاد خانه هنرمندان، توجه به خانه مطبوعات و حمایت از روزنامه‌های دو زبانه را از دیگر بندهای مورد تاکید در این تفاهم‌نامه برشمرد و در ادامه گفت: با اینکه به طور قطع عکس‌های استان به ارائه جاذبه‌های آن کمک می‌کند، از این استان تصویر مناسبی ارائه نشده است.

تدوین بانک اطلاعات هنرمندان استان

وی با اعلام اینکه بانک اطلاعات هنرمندان استان تدوین خواهد شد گفت: برگزاری نمایشگاه‌های هنری در کشورهای همسایه با اولویت استان‌های مرزی بیشتر خواهد شد تا دیپلماسی هنری ما با کشورهای همسایه تقویت شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سرانه مطالعه بیان کرد: با میانگین سرانه مطالعه فاصله داریم ولی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدمات مختلفی برای افزایش سرانه مطالعه انجام شده است.وی افزود: در سال گذشته در تهران ٢٤٩٩ و در استان‌ها ٧٩٧٥ مجوز اجرای صحنه‌ای و کنسرت داشتیم، ممکن است فقط برخی از این مورد رسانه‌ای شوند اما این میزان آرام و مستمر و بدون هیاهو اجرا شده است.صالحی گفت: در حوزه سینما هم شاهد اتفاقات خوبی بودیم. سال گذشته حدود ١٠٠ سالن سینمایی احداث شد و امسال نیز حدود ١٢٠ سالن سینما احداث خواهد شد.

صالحی با اشاره به نقش شبکه‌های اجتماعی در اطلاع‌رسانی ادامه داد: امروز رسانه‌های تصویری، مجازی، شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌ها رقیب رسانه‌های کاغذی شده‌اند، این یک اتفاق بین الملی است.وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر معرفی موسیقی استان، افزود: موسیقی استان شناسنامه‌ آن استان است بنابراین توجه به موسیقی نواحی از اهمیت زیادی برخوردار است.

تاریخ نشر مطلب:
جمعه، ۱۲ امرداد ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده