نقدی بر تلویزیون و برنامۀ جدید احسان علیخانی

علی ملاقلی پور: می دونم که صداوسیما سرگرمی می خواهد و مردم هم سرگرمی می خواهند ولی کپی یک برنامه ماهواره ای بیشتر سر و کله مردم را گرم می کند یا اصل آن برنامه ؟ خلاقیت کجا رفته ؟ بعد هم این همه برنامه مجری محور و استودیویی که فقط در آنها استند آپ کمدی استخراج می شود و یا تقلید صدا می کنند و روی دستشان راه می روند و رو پایی می زنند و زبانشان را به آتش می زنند صدای شجریان را تقلید می کنند یا می توانند نوک زبانشان را به نوک دماغشان برسانند آیا صرفا سر ملت را گرم می کند ؟  یا به شکل خواسته و ناخواسته انگیزه و هدفی برای نوجوانان و جوانان می شود ؟ آیا آمارهای میلیونی ملت ایران را خبر داریم که برای شرکت در این برنامه ها به درو پیکر می کوبند  که  بتوانند مطرح شوند و فالوور جمع کنند و یا در برنامه محمدرضا گلزار به جایگاه امن اول برسند که مثلا اگر گفتند قاتل بروسلی چه کسی است چند میلیون جایزه بگیرند و بعد هم مجری بگوید عجب اطلاعات عمومی خوبی دارید ! براتون آرزوی موفقیت می کنیم .

عجیب تر اینکه صداو سیما می آید و مدام از هنرپیشه های سینما و افراد سرشناس به خاطر اظهار نظرهایشان گلایه می کند  و هی می گویند سلبریتی های بی سواد . مگه با این صدا و سیما ملت قرار است بروند دنبال سواد و علم و معرفت و  تولید ؟ دیر نیست که همه بگوییم باز هم صد رحمت به سلبریتی های قدیم این جدیدی ها که نه فوتبالیستند نه بازیگر نه مجری !

الان مطمئنا جمعیت زیادی از شهرها و روستاها دارند تمرین می کنند از تو آتیش رد بشند یا مهتابی بخورند و خودشون رو به برق وصل کنند ‌و لامپ رو بگیرند دستشون روشن بشه و یا گربه محله اشون رو حبس کردند تا در ازای یک وعده غذای گرم بتونه لی لی بره و یا سگشون  سیگار بکشه و دودش رو قلب بیرون بده .

پی نوشت : ماه رمضون کی میاد ؟ بشینیم تو برنامه ماه عسل به  فقر و بیکاری و دزدی و اعتیادمون گریه کنیم؟

تاریخ نشر مطلب:
شنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی
 • اخیرا بهنام بانی به عنوان بازیگر جلوی دوربین سعید سهیلی در فیلم «گشت ارشاد 3» رفته است. در همین زمینه سی اُمین نظر سنجی "شایان فیلم" را به این موضوع اختصاص داده ایم: سوال: به نظر شما در سینمای بعد از انقلاب، کدام خواننده، در بازیگری هم موفق بوده است؟
 • نظر شما تحت عنوان ' شادمهر عقیلی (پر پرواز، شب برهنه) ' ثبت گردید.
  نتایج تا کنون
  • شادمهر عقیلی (پر پرواز، شب برهنه)::35.7 %
  • رضا صادقی (بی خداحافظی)::7.1 %
  • حمید عسکری(شانس، عشق، تصادف)::7.1 %
  • فرزاد فرزین( عاشقانه، مانکن)::21.4 %
  • رضا یزدانی(تیک آف، بوی گندم)::14.3 %
  • بنیامین بهادری(سلام بمبئی)::7.1 %
  • زانیار خسروی(برف روی کاج ها)::7.1 %