نجمه جودکی: مجری بی ادبی نیستم!

مصاحبه نجمه جودکی با پژمان بازغی در «مردم گرام» در جاهایی به مجادله شباهت پیدا کرد و با واکنش های شدید در شبکه های اجتماعی رو به رو شد. مرجان فاطمی در روزنامه هفت صبح با وی گفتگویی انجام داده که قسمتهایی را با هم می خوانیم:

«مردم گرام» هنوز تعریف مشخصی بین مردم پیدا نکرده یعنی ما به عنوان مخاطب نمی دانیم هدف این برنامه چیست. اگر در رابطه با مسائل شهری است، چرا با بازیگران مصاحبه چالشی می کنید؟ به طور کلی این برنامه چه هدفی دارد؟

به طور کلی رویکرد این برنامه درباره شهر است اما درون این بستر با هنرمندان هم گفت و گو می کنیم و آنها را به چالش می کشیم.

چرا به این نتیجه رسیدید که مصاحبه چالشی هم کنار سایر بخش های این برنامه قرار بگیرد؟

از اول قرار بود مصاحبه ها چالشی باشد چون به این وسیله هم برنامه دیده می شود و هم می توانیم یک ژانر جدید را ایجاد کنیم. این برنامه برای من یک اتفاق متفاوت بود و توانستم بعد جدیدی از خود را نشان دهم. اینطوری ثابت شد که فقط از خانم ها نباید در اجرای برنامه آشپزی یا مسابقه استفاده کرد. خانم ها می توانند در نهایت ادب مهمانشان را به چالش بکشند.

درباره مصاحبه ات با پژمان بازغی به این مسئله اشاره کردی که تا وقتی تلویزیون مجری دارد، نباید در مناسبت ها  آنتن در اختیار بازیگران قرار بگیرد. می خواستی روش مدیران را به نقد بکشی یا با اجرای بازغی مشکل داشتی؟

من با اجرای پژمان بازغی هیچ مشکلی ندارم. به نظرم خیلی مجری خوبی است و کودک شو را هم خیلی خوب اجرا کرده. من خیلی کلی این حرف را زدم. منظورم به همه مدیرها و رسانه ملی بود نه بازغی.

اینکه یک بازیگر چرا سوپراستار نشده، واقعا موضوعی نیست که بشود راجع به آن چالش کرد. چرا باید هنرمند را در این مسائل به چالش بکشی؟

معمولا در مصاحبه با بازیگران سوال می شود که از کجا شروع کردید یا چند وقت است بازیگری را دنبال می کنید، و... اما هیچ وقت کسی از بازیگران نپرسیده چرا به آنجایی که می خواستید نرسیدید؟ ما یک انتظار دیگری از شما داشتیم. وقتی مسیر گفت و گو را مشخص کنی چالش هم در می آید.

اما روندی که در مصاحبه با پژمان بازغی پیش گرفتی طوری بود که به نظر می رسید این بازیگر را برای اینکه سوپراستار نشده متهم می کنی. بعد هم که یک مرتبه او را با محمدرضا گلزار در دو کفه ترازو می گذاری و مقایسه می کنی. اینطوری مهمان برنامه آزرده نمی شود؟

اصلا. معلوم است که من هیچ مشکلی با آقای بازغی ندارم. حتی وقتی آقای بازغی در اینستاگرامش پست گذاشت اصلا اسمی از من نیاورد. گفت و گوی ما کاملا حرفه ای بود. اگر مصاحبه کامل را دیده باشی من گفتم که چرا استار نشدید و پژمان بازغی گفت: «ما اصلا در ایران استار نداریم.»

قبلا ژیلا صادقی، مژده لواسانی و آزاده نامداری هم در برنامه های دیگری شیوه جدیدی از اجرای خانم ها را نشان دادند و مصاحبه چالشی کردند.

درست می گویی، اما در تمام این مواردی که گفتی مجری خانم اواسط چالش کوتاه آمده. اما من کوتاه نمی آیم تا زمانی که جواب سوالم را بگیرم. البته به تازگی قرار است بخشی به برنامه اضافه شود به نام «کافه مردم» که در آن، خیلی واضح تر و چالشی تر با هنرمندان صحبت می کنیم.

گفت و گوی اخیرت با پژمان بازغی، چند روزی است در شبکه های اجتماعی و کانال های ماهواره ای دست به دست می چرخد و جنجال خاصی به پا کرده. در جریان این ماجرا هستی؟

خیلی از دست مردم ناراحتم که آنقدر راحت قضاوت می کنند. گفت و گوی چالشی، یک روندی داد. این گفت و گو هم از یک جایی شروع شده و در جایی به پایان رسیده. خیلی ها کل گفت و گو را ندیده اند و فقط از روی بخش کوتاهی که در شبکه های اجتماعی دست به دست شده، قضاوت کرده اند.

هیچ محدودیتی از طرف برنامه هم نداری؟

نه اصلا. من در نهایت ادب با آنها گفت و گو می کنم. مجری بی ادبی نیستم.

قرار بود حمید گودرزی مجری این برنامه باشد. چطور شد به تو رسید؟

بله من هم شنیده بودم که قرار است حمید گودرزی مجری باشد اما یک روز به من زنگ زدند و گفتند تو برای اجرا بیا. من حتی نپرسیدم که چرا حمید گودرزی کنار گذاشته شده.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده