قباد شیوا با «زمزمه‌ها» به دیلمان می‌آید

نمایشگاه طراحی‌ها و تصویرسازی‌های قباد شیوا با عنوان «زمزمه‌ها» توسط استودیو دفتر و گالری دیلمان برگزار می‌شود.این نمایشگاه شامل ۹۵ اثر کمتر دیده شده از قباد شیوا طی سال‌های ۱۳۴۵ تا ۱۳۹۰ است که شامل تصویرسازی‌های مجله تماشا، مجموعه تصویرسازی افسانه‌های ایرانی و طراحی‌های شخصیِ این پیشکسوت هنرهای تجسمی است. تمامی این آثار نسخه اصلی هستند.

مجید کاشانی (طراح گرافیک) درباره‌ این آثار نوشته است:«طراحی‌های قباد شیوا نغمات تک‌نوازانه اویند، زمزمه‌های خلوتگاه ذهنش؛ امتداد سکوتی خودخواسته‌، از محله‌های نیویورک تا باغبانکُلای کرج. کارهای گرافیکی قباد شیوا، در واقع، وام‌دار تجربه‌های طراحانه اویند؛ قابلیت‌هایی که از مدار طراحی و نقاشی به دنیای پوسترها، جلدها و... رسوخ کرده و به کمال رسیده‌ است‌.»

شیوا متولد ۱۳۱۹ است و در سال ۱۳۴۵ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته‌ نقاشی فارغ‌التحصیل شد. او یکی از برجسته‌ترین هنرمندان معاصر ایران به‌شمار می‌رود. شیوا پس از ۶۰ سال فعالیت حرفه‌ای، همچنان به کار و آموزش مداوم مشغول است.

نمایشگاه مذکور روز جمعه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۶:۳۰ در گالری دیلمان واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر، خیابان پورمشکانی(کودکان غزه) شماره ۵۰‌ افتتاح خواهد شد و نیز کتاب آثار این نمایشگاه در روز افتتاحیه رونمایی می‌شود. بازدید از این نمایشگاه تا ۲۴ اسفند ادامه دارد.

تاریخ نشر مطلب:
شنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۷


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده