چرا «حاتمی کیا» همیشه معترض است؟!

شایان فیلم: صحبت های دیشب حاتمی کیا در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر با واکنش های متفاوتی در بین هنرمندان مواجه شده است. به گزارش شایان فیلم دیشب در مراسم مذکور حاتمی کیا ضمن انتقاد به برنامه های سینمایی تلویزیون از کسانی که به فیلم جدیدش یعنی «به وقت شام» انتقاد کرده اند با لحن تندی گلایه کرد و ضمن تاکید بر اینکه سی سال است فیلمساز نظام می باشد از سپاه و سازمان اوج که هزینه های ساخت فیلمش را داده اند تشکر کرد!

به گزارش شایان فیلم، مهراب قاسمخانی در همین زمینه با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: من هیچ وقت متوجه نشدم که آقاى حاتمى کیا چرا همیشه معترضن. اصلاً به چى معترضن؟ یعنى به عنوان یه فیلمساز، دیگه چه توقعى داشتن که برآورده نشده؟ در هر دوره اى به راحتى و بدون مشکل فیلم ساختن، همیشه مورد حمایت بودن و هزینه فیلماشون تامین شده، هیچ وقت پشت هیچ ممیزى نبودن، فیلمساز مورد علاقه مسئولین هستن و البته همیشه مورد احترام خانواده سینما هم بودن، توى همه جشنواره ها هم جوایزى گرفتن و ازشون تقدیر شده… خلاصه که هر جورى حساب کنیم، جایگاه فیلمساز معترض به ایشون که همیشه همه شرایط براشون فراهم بوده نمی خوره!

پ.ن اول: من حتى دیشب هم که با اعتراض فریاد کشیدن که من فیلمساز وابسته هستم، بازم نفهمیدم دلیلش رو. خب اینو که همه میدونستن، جایزه شون رو هم که گرفتن، مشکل چیه دقیقاً؟ این که چرا همه وابسته نیستن؟ چى بشه ایشون راضى میشن؟

پ.ن دوم: اعتراض دیشب ایشون به تلویزیون هم زمانى ارزشمند بود که در طول این سالها یه کلمه هم نسبت به برخورد هاى توهین آمیز این ارگان با خانواده سینما و ممنوعیت ها و سانسور ها و تحریم هاى همکارنشون حرفى میزدن، نه این که تلویزیون بده چون از فیلمهاى ایشون به اندازه کافى تعریف نمی کنه!

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۶


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی