انتقاد لیندا کیانی از شرایط کار در تلویزیون

بازیگر فیلم “اکسیدان” می‌گوید بازیگران تلویزیون برای ورود به سینما باید راه دشواری را پشت سر بگذارند، چرا که به چشم بازیگر تلویزیونی دیده می‌شوند که تنها می‌تواند از پس یکسری از نقش‌ها برآید.

لیندا کیانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که این روزها فیلم "اکسیدان” را بر پرده نقره‌ای سینما دارد درباره فعالیت‌های جدیدش گفت: مشغول بازی در فیلم سینمایی "اینجا خانه من است” به کارگردانی خیر اله تقیانی‌پور هستم که تا ده روز دیگر کار فیلمبرداری آن به اتمام می‌رسد. "اینجا خانه من است ” یک فیلم در ژانر دفاع مقدس است و درباره روزهای اول جنگ در خرمشهر که فیلم‌نامه آن را بسیار دوست داشتم و از کار کردن با تقیانی‌پور بسیار لذت بردم و امیدوارم که به سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برسد.

 کیانی درباره حضور کوتاهش در فیلم "اکسیدان” و تأثیر آن در کارنامه بازیگری‌اش بیان کرد: متأسفانه در تلویزیون به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد تو به‌عنوان بازیگر مجبور هستی فقط یک‌جور بازی ارائه دهی، ولی در سینما این امکان فراهم است تا بتوانی در نقش‌های مختلف حضور پیدا کنی و خودت را محک بزنی. برای حضور در "اکسیدان ” کمی شک داشتم ولی ازآنجایی‌که نقش کاملاً متفاوت بود و دوست داشتم تجربه متفاوتی داشته باشم بازی در این نقش که دختری شیطان و دورو است پذیرفتم و خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد، چراکه نقش کاملاً متفاوتی نسبت به نقش‌هایی بود که در تلویزیون بازی کرده‌ام. من این تجربه را در فیلم "ماجرای نیمروز ” هم داشتم و از آن تجربه نیز بسیار راضی بودم.

بازیگر "انزوا ” افزود: بازیگران تلویزیون برای ورود به سینما بسیار کار سختی را باید پشت سر بگذارند، چراکه به چشم بازیگر تلویزیونی در سینما دیده می‌شوند که فقط در یک نقش می‌تواند حضورداشته باشد و من مجبورم کم‌کم راه پیدا کنم تا در سینما در نقش‌های مختلف حضور یابم.وی ادامه داد: در تلویزیون نمی‌گذارند آزادانه بازی کنی و فقط از تو می‌خواهند به ساده‌ترین و نجیب‌ترین شکل ممکن بازی داشته باشی درنتیجه همه نقش‌ها یک خروجی دارند. این‌گونه از تو می‌خواهند و همین عامل نیز موجب می‌شود تا همه یک‌شکل باشند حتی نوع لباس پوشیدن همه یکسان است و هیچ تفاوتی با بقیه ندارد. من در این فیلم سعی کردم واقعی بازی کنم. نقش من در "اکسیدان ” جزو آن دسته از نقش‌هایی است که ما به ازای بیرونی بسیاری دارد و در اطرافمان به‌راحتی می‌توانیم این افراد را ببینیم.

کیانی در پاسخ به این سؤال که چرا "اکسیدان” با بی‌مهری مواجه شده است، اظهار کرد: متأسفانه این‌قدر فضای زندگی بیرونی و درونی مخاطبان دچار تضاد و تفاوت است و فاصله دارد که همه باورشان شده است که باید دو جور زندگی کنند. درحالی‌که زندگی سراسر یک رو دارد. "اکسیدان” تلاش کرده شفاف باشد و تفاوتش با فیلم‌های دیگر این است که عین زندگی واقعی است. به نظرم کسانی که دوست ندارند فیلم‌های کمدی به نمایش درآیند و یا آن را سخیف می‌دانند آدم‌های دورویی هستند و برای این‌گونه رفتار تربیت‌شده‌اند و درون و بیرونشان متفاوت است. بازهم تکرار می‌کنم که "اکسیدان ” عین زندگی واقعی است.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده