بهترین های «باکس آفیس» از «دانکرک» تا «زن شگفت انگیز»

طی هفته گذشته فیلم تازه اکران شده «دانکرک» آخرین ساخته کریستوفر نولان توانسته طی مدت کوتاهی رکورد فروش دیگر فیلمها را بزند و به صدر جدول «باکس آفیس» بیاید. «دانکرک» آخرین ساخته کریستوفر نولان با فروشی بیش از 50 میلیون دلار فیلم شماره 1 «باکس آفیس» این هفته است؛ اما 9 فیلم دیگر کدام ها هستند؟

1-«دانکرک»

«دانکرک» فیلمی است به نویسندگی و تهیه‌کنندگی و کارگردانی کریستوفر نولان که در سال 2017 تولید شده و بازیگرانی چون فیون وایتهد، تام گلین کارنی، جک لودن، کنت برانا و تام هاردی در آن ایفای نقش می کنند.داستان فیلم در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و دربارهٔ تخلیه نیروهای بریتانیا، فرانسه و بلژیک از شهر دانکرک در فرانسه می‌باشد. در جریان این عملیات تاریخی بیش از ۸۰۰ قایق نظامی ارتش بریتانیا جان دست‌کم ۳۳۵ هزار سرباز انگلیسی و فرانسوی را که در محاصره ارتش آلمان‌ها گرفتار شده بودند، نجات دادند.فیلم «دانکرک» با فروشی بیش از 50 میلیون دلار در رده اول جدول «باکس آفیس» است.

2-« شکلک»

«شکلک» فیلمی در سبک انیمیشن کامپیوتری کمدی به کارگردانی تونی لئوندیس و از بازیگران آن می‌توان به تی جی میلر اشاره کرد.«شکلک»داستان در مورد یک شکلک چندگانه است که عازم سفری می‌شود تا شاید بتواند خود را تبدیل به یک شکلک معمولی کند.فیلم «شکلک» با فروشی بیش از 30 میلیون دلار در رده دوم جدول باکس آفیس است.

3-«مسافرت دختران »

«مسافرت دختران» فیلمی است به نویسندگی کنیا باریس و تریسی اولیور به کارگردانی مالکوم دی لی با بازی رجینا هال در نقش رایان پیرس، کویین لطیفه در نقش ساشا فرانکلین، جادا پینکت اسمیت در نقش لیزا کوپر، تیفانی هادیش در نقش دینا، لارنز تیت در نقش جولیان استیونز، کیت والش در نقش الیزابت داولی، مایک کولتر در نقش استوارت پیرس، کوفی سیریبو در نقش مالیک، لارا گریس در نقش بتانی«مسافرت دختران» اثری کمدی است و درباره 4 دختر است که برای شرکت در فستیوالی راهی نیواورلئان می شوند و در ادامه برای شادی خود به رقص و آواز خواندن و نوشیدن می پردازند.فیلم «مسافرت دختران» با فروشی معادل 20 میلیون دلار در زده سوم جدول «باکس آفیس» قرار دارد.

4-«بلوند اتمی»

فیلم «بلوند اتمی» آخرین ساخته دیوید لینچ است و شارلیز ترون، جیمز مک‌آووی، جان گودمن، تیل شوایگر، ادی مارسن، سوفیا بوتلا در آن بازی می کنند.فیلم «بلوند اتمی» تاکنون بیش از 5 میلیون دلار فروخته و در در رده چهارم جدول «باکس آفیس» است.

5-«مرد عنکبوتی؛ بازگشت به خانه»

«اسپایدر من؛ بازگشت به خانه»، فیلمی ابرقهرمانی آمریکایی است به کارگردانی جان واتس و نویسندگی جان فرانسیس دالی، جاناتان گلدستاین، جان واتس و کریستوفر فورد است که بر پایهٔ شخصیت خیالی مرد عنکبوتی از شرکت مارول کامیکس ساخته شده است.«اسپایدر من؛ بازگشت به خانه» طی مدت اکرانش بیش از 4 میلیون دلار فروش داشته و در رده پنجم جدول «باکس آفیس» است.

6-«جنگ برای سیاره میمون ها»

فیلم «جنگ برای سیاره میمون ها» اثری است علمی تخیلی به نویسندگی مارک بامبک و مت ریوز و کارگردانی مت ریوز با بازی اندی سرکیس، وودی هارلسون و استیو زان که در سال 2017 تولید شده و در ادامه «سیاره میمون ها» استو«جنگ برای سیاره میمون ها» تاکنون بیش از 3 میلیون دلار فروخته است.

7-«من نفرت انگیز»

فیلم انیمیشن «من نفرت انگیز۳»، سومین اثر از سری انیمیشن هایی به همین نام است.«من نفرت انگیز3» توانسته با فروشی بیش از 7 میلیون دلار در رده هفتم جدول «باکس آفیس» قرار دارد.

8-«والرین و شهر هزارسیاره»

«والرین و شهر هزارسیاره» فیلمی است فرانسوی در سبک علمی تخیلی اکشن به نویسندگی و کارگردانی لوک بسون است که بازیگرانی چون دین دی‌هان، کارا دلوین، کلایو اوون، ریحانا و کریس وو در آن ایفای نقش می کنند.

9-«بیبی راننده»

«بیبی راننده» فیلمی است در سبک کمدی، اکشن به نویسندگی و کارگردانی ادگار رایت با بازی انسل الگورت، کوین اسپیسی، جان برنثال،جیمی فاکس و هم چنین لیلی جیمز.قصه «بیبی راننده» که محصول مشترک انگلستان و ایالات متحده آمریکا است درباره راننده توسط دو شرکت وورکینگ تایتل فیلمز و بیگ تالگ پروداکشن تولید شده است و سونی پیکچرز نیز وظیفه پخش آن را عهده دار بوده است.فیلم «بیبی راننده» تاکنون 4 میلیون دلار فروخته است.

10-«زن شگفت انگیز»

«زن شگفت‌انگیز» ،فیلمی ابرقهرمانی آمریکایی است به کارگردانی پتی جنکینز و نویسندگی آلن هاین‌برگ که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و بازیگرانی چون گل گدوت ، کریس پاین، کانی نیلسن، رابین رایت، دنی هوستون، دیوید تیولیس، ایون برمنر و لوسی دیویس در آن ایفای نقش می کنند.فیلم «زن شگفت انگیز» با فروشی بیش از 5 میلیون دلار در رده دهم جدول «باکس آفیس» ایستاده است.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱






نظرات کاربران



معرفي فيلم هاي روي پرده