ماجرای دگردیسی الناز شاکردوست و بدشانسی پولاد کیمیایی!

جمشید خاوری: الناز شاکردوست در یک دگردیسیِ خودخواسته، مسیر حرفه ای اش را از فیلمهای بدنه و گیشه ای به سمت فیلمهای جدی و متفاوت تغییر داده است. البته او یک بار قبلا سعی در تغییر این مسیر داشت اما موفق نشد. او در دهه هشتاد زمانی که به ستاره اول سینمای بدنه تبدیل شده بود در یکی دو فیلم متفاوت مثل «باد در علفزار می پیچد» و «چه کسی امیر را کشت» بازی کرد اما آن مسیر را ادامه نداد.

او که در دو سه سال اخیر، خانه نشینی را به پرکاری ترجیح داده (البته مدتی هم برای ادامه تحصیل به انگلیس مهاجرت کرد) سال گذشته انیمیشن «مبارک» را روی پرده داشت و این روزها نیز با نقشی متفاوت در «خفه گی» به سینماها آمده. نقشی که با آن تمام تصویرهای قبلی که تماشاگر از شاکردوست در ذهن داشت را شکسته است. او اخیرا بازی در «سراسر شب» ساخته فرزاد موتمن را هم به پایان رسانده. فیلمی که هم خودش را سر ذوق آورده و هم موتمن را به تعریف و تمجید از بازیِ خانم سوپر استار واداشته است.

و بالاخره خبری که نشان می دهد این دگردیسی، قرار است واقعی و ادامه دار باشد، خبر حضور شاکردوست روی صحنه تئاتر است که از چند روز دیگر با «گم و گور» رقم خواهد خورد. بدون شک حضور در صحنه تئاتر یک آزمون بزرگ برای هر بازیگری است. اگر شاکردوست بتواند از این آزمون موفق بیرون بیاید قطعا ادامه مسیر و حتی گرفتن سیمرغ بهترین بازیگر، دشوار نخواهد بود!

بدشانسی های پولاد و یک دلگرمی

پولاد کیمیایی این روزها دو فیلم روی پرده و آماده نمایش دارد که از هیچکدام راضی نیست. او هفته پیش در یک مصاحبه از کم شدن نقشش درفیلم «خفه گی» گلایه کرد و گفت که صحنه های زیادی از بازی اش کم شده و آنچه در نسخه فعلی فیلم وجود دارد در شان نام او و خانواده اش نیست. او همچنین گفت که با پشتوانۀ اعتماد به جیرانی در فیلم بازی کرده اما بعد آقای کارگردان پاسخگو نبوده است! 

 به گزارش شایان فیلم، ماجرای فیلم دیگرش یعنی «قاتل اهلی» هم که از پارسال در رسانه ها مطرح شد حالا به اوج خود رسیده است. پس از اختلاف هایی که بین تهیه کننده فیلم و مسعود کیمیایی بر سر تغییر در فیلمنامه و پررنگ شدن نقش پولاد پیش آمد؛ حالا که ظاهرا کدورتها رفع شده و فیلم آمادۀ اکران است آقای تهیه کننده، عکس پولاد را از پوسترهای فیلم حذف کرده و دلخوری اش از کیمیاییِ بزرگ را سر کیمیایی کوچک خالی کرده است! در شرایطی که پخش کننده ها عکس بازیگران معروف فیلمشان را - حتی اگر یک سکانس بازی کرده باشند - برای جذب مخاطب روی پوستر می برند، در این موردِ بخصوص، ظاهرا آقای لشکری قوچانی قیدِ طرفداران پولاد را برای تماشای فیلم زده است!

اما اگر این دو مورد بدشانسی و نامهربانی را کنار بگذاریم، پولاد این روزها یک دلخوشی بزرگ دارد که ساخت اولین فیلم سینمایی اش یعنی «معکوس» است. فیلمی پر بازیگر که اگر به جشنواره برسد همه این تلخ کامی ها را از پولاد دور خواهد کرد!

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده