سیگار هم نمی کشم اما نقش معتاد به من می دهند!

بازیگر سریال "ستایش" گفت: 12 سال است که حتی سیگار نمی کشم اما هنوز هم با من برای بازی در نقش معتاد تماس گرفته می شود و به نوعی در چنین نقشی کلیشه شده ام.به گزارش افکارنیوز، مختار سائقی بازیگر سینما و تلویزیون درباره مشکلاتی که از سر بازی در نقش های فرد معتاد برایش پیش آمده گفت: 12 سال است که حتی سیگار نمی کشم اما هنوز هم با من برای بازی در نقش معتاد تماس گرفته می شود و به نوعی در چنین نقشی کلیشه شده ام. در حال حاضر دیگر در نقش معتاد بازی نمی کنم مگر این که دوستانی مثل بهروز وعلیرضا افخمی پیشنهاد دهند بازی می کنم یعنی بستگی به کارگردان دارد همانطور که در پنجمین خورشید بازی کردم.

سائقی افزود: به حدی کلیشه شده بودم که در سریال "ستایش" نقش دستیار رضا ایرانمنش با نام شعبانی را بازی کردم اما در خیابان مرا با نام غلومی صدا می زنند. جواب می دهم که من در این سریال غلومی نبودم و جواب می دهند که مگر همان نبودید که در ماشین طاهر مواد مخدر گذاشتی. یعنی تا این اندازه در ذهن مردم جا افتاده ام. خدا نکند یک نفر با یک نقش در ذهن مردم جا بیفتد تا آخر عمر کلیشه می شود مگر این که زرنگ باشد و از این وضعیت فرار کند.

بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص ماندگاری در سینما افزود: ماندگاری در سینما نیاز به خلاقیت، توانایی، مطالعه و پشتکار دارد که در هر کسی هم وجود ندارد. براساس هر 10 میلیون نفر ما یک ستاره داریم. افرادی مثل امین حیایی، اکبر عبدی، بهرام رادان، محمدرضا گلزار، محمدرضا فروتن انگشت شمار هستند نه این که این افراد استعداد زیادی دارند و سایر ندارند بلکه برحسب حادثه ممکن است کسی مثل مصطفی زمانی که ناگهان با سریال یوسف پیامبر می آید و خوب بازی می کند و در شهرزاد بازی اش گرفته، دیده می شود و دستمزد بالا می گیرد که نوش جانش باشد و خدا به او بیشتر بدهد.

بازیگر "پاورچین" خاطرنشان کرد: اگر مردم نباشند ما هنرمندان کسی نیستیم، من با مردم ارتباطاتم خوب است و حتی در فضای مجازی نیز پیام های مربوط به صفحه من بی ادبی و فحش وجود ندارد. برخی هنرمندان حتی از گرفتن عکس با مردم ابا دارند و من از دیدن این صحنه ها تعجب می کنم. اگر مردم نباشند ما هیچ نیستیم، چرا باید ادعا کرده و از مردم فرار کنم. من خاک پای مردم ایران هستم. 

تاریخ نشر مطلب:
چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده