«کچلیک»؛ اسپانسر عجیب کنسرت «گلزار»!

خراسان نوشت: امروزه دنیای موسیقی به مصداق تازه‌ای برای مصرع«هر دم از این باغ بری می‌رسد» تبدیل شده است. به این شکل که هر روز شاهد انتشار ویدئوهای کوتاهی از کنسرت برخی خواننده‌های پاپ هستیم که شگفت‌زده‌ترمان می‌کند. در واقع صحنه اجرای این کنسرت‌ها دست‌مایه خوبی برای برخی مجله‌های اینترنتی و تیترهایشان شده‌است، در حالی که دنیای موسیقی ظرفیت ارائه شگفتانه‌های فاخرتری را دارد. در ادامه، درباره این اتفاقات عجیب که هر روز کام موسیقی را تلخ می‌کند، بیشتر گفته‌ایم. کچلیک با گریم جوکر روی صحنه! بیشتر از آن که مردم امیرعباس رجبیان را به نام خودش بشناسند، به نام «کچلیک» می‌شناسند.

کچلیک نام یک غذای مازندرانی است که چند سال پیش به زبان آوردن آن توسط امیرعباس با حالت‌های خاص چهره‌اش در یک ویدئوی کوتاه، باعث شهرت او شد. حال این پسر ۹ ساله مدیربرنامه دارد، رپ می‌خواند و به محمدرضا گلزار علاقه عجیبی دارد. طی چند روز گذشته دو ویدئو از امیرعباس با صورت و موهایی رنگ‌زده و پوششی شبیه «جوکر»، در پشت صحنه(بک استیج) کنسرت گلزار و اتاق گریم منتشر شده است. در این ویدئو، گلزار از گریم امیرعباس تعریف می‌کند، دستش را می‌گیرد و او را میز به میز به مهمانان ویژه در حال پذیرایی نشان می‌دهد. چند ساعت بعد هم وقتی گلزار روی صحنه اجرا می‌رود، امیرعباس با همان هیبت، روی صحنه می‌آید، حاضران جیغ می‌زنند و او می‌خواند:«می‌خوام بشم یه سوپر استار/ مثل محمدرضا گلزار».

 این کنسرت، بعد از کنسرت پرحاشیه گلزار در سالن دالبی‌تئاتر لس‌آنجلس(محل برگزاری مراسم اسکار)، اولین کنسرت داخلی او محسوب می شد و عجیب این که اغلب‌ صندلی‌های آن پر شده بود. از حضور کچلیک در اتاق گریم پشت صحنه کنسرت، به نظر می‌رسد یک هماهنگی برای حضور او در کنسرت انجام شده، اتفاقی که واکنش‌های منفی را در پی داشته است. کاربری در این باره نوشت:«استفاده ابزاری از امیرعباس کچلیک در کنسرتش با گریم معنی‌دار جوکر را چطور می‌توان توجیه کرد. درست است که او کودکی است فاقد اختیارات قانونی اما بهره‌برداری از او در سن کم و آن هم برای یک دقیقه و گرفتن میکروفون و خارج کردنش از صحنه، اگر مصداق کودک‌آزاری نیست باید اسمش چه باشد؟!» در واقع حتی اگر او علاقه‌مند به این حرکت بوده باشد، باید آقای سوپراستار از آن جلوگیری می‌کرد نه حمایت! خواننده‌ها این جا، آن جا، همه جا! ویدئوی پربازدید دیگر مربوط به همخوانی خواننده‌های پاپ در کنسرت یکدیگر است. یکی از این ویدئوها مربوط به رضا بهرام است، خواننده‌ روی بورس این روزهای موسیقی پاپ و خواننده تیتراژ سریال نمایش خانگی «دل» که البته چند روز پیش، با انتشار یک ویدئو از کنسرت او، شائبه «پلی‌بک» یا لب‌خوانی‌اش روی صحنه اجرا قوت گرفت. او به کنسرت هوروش‌بند می رود و بخشی از قطعه «گل عشق» را می‌خواند که از قضا این ویدئو در فضای مجازی بسیار فراگیر هم شده است. اتفاق عجیب دیگر مربوط به حضور محسن ابراهیم‌زاده در کنسرت بهنام بانی است.

 به نظر می‌رسد ویدئوی منتشر شده مربوط به کنسرت اخیر بانی در تهران است که در آن وی، ابراهیم‌زاده را با خواندن قطعه «دونه دونه» به روی صحنه می‌خواند، دو خواننده مذکور با یک هندزفری مشترک شروع به خواندن می‌کنند و طبق معمول، حاضران با دست و جیغ آن‌ها را همراهی می‌کنند. انتشار این بریده ویدئوها به طور خاص، این موضوع را به ذهن متبادر می‌کند که انگار این آمد و شدهای رفت‌وبرگشتی خواننده‌ها به کنسرت‌های یکدیگر، اتفاقی نیست و از آن برای بازارگرمی کنسرت‌های آینده یا روی بورس ماندن این خواننده‌ها در فضای مجازی استفاده می‌شود.

تاریخ نشر مطلب:
شنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده