رکوردی تازه در تاریخ سینما ثبت شد

در هفته‌ای که «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» نتوانست انتظارها را برآورده کند، «زن شگفت‌انگیز» رکوردی تازه در تاریخ سینما ثبت کرد و فیلم برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره کن در آمریکا اکران شد.

به گزارش خبرنگارما به نقل از خبرآنلاین، در ادامه ورود دنباله‌های سینمایی پرهزینه به پرده سینماهای آمریکا این بار نوبت به پنجمین قسمت از سری فیلم‌های «تبدیل شوندگان» رسید. اکران فیلم «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» هفته گذشته در بیش از چهار هزار سالن سینما آغاز شد. این فیلم در پنج روز نخست نمایش اندکی بیش از ۶۹ میلیون دلار فروش داشت که سهم سه روز پایانی هفته از این فروش ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بود.

«تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه»‌ فیلم گرانقیمتی است و برای ساخت آن چیزی حدود ۲۱۷ میلیون دلار پول خرج شده است. اگر هزینه‌های جانبی و تبلیغات را به این مبلغ اضافه کنیم، «تبدیل شوندگان» برای فرار از زیان‌دهی راه دشواری پیش رو خواهد داشت.خبر خوب برای تهیه‌کنندگان فیلم عملکرد قدرتمند آن در گیشه‌ کشورهای دیگر است. این فیلم غیر از آمریکا در ۴۰ کشور دیگر اکران شد و با فروش ۱۹۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری افتتاحیه‌ای قدرتمند داشت. در این میان باز هم سهم چین بسیار بیش از دیگر کشورها بود و بیش از ۱۲۳ میلیون دلار از فروش «تبدیل شوندگان» در سینماهای این کشور رقم خورد.

مدیر بازاریابی و اکران کمپانی پارامونت نیز با اتکا به همین آمار گفت: «فیلم برای تماشاگران سراسر دنیا ساخته شده است. ما فقط برای آمریکایی‌ها فیلم نمی‌سازیم.»در «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» باز هم شاهد نقش‌آفرینی مارک والبرگ هستیم که با فیلم «تبدیل شوندگان: عصر انقراض» گام به دنیای این سری فیلم‌ها گذاشت. لارا هادوک و آنتونی هاپکینز نیز تازه به جمع بازیگران این سری فیلم‌های پیوسته‌اند. این دو بازیگر در «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» به ترتیب نقش استادی از دانشگاه آکسفورد و یک لرد اهل انگستان را بازی می‌کنند. این سه بازیگر در فیلم باید پیش از نابودی دنیا پرده از تاریخچه اسرارآمیز تبدیل شوندگان بردارند.

هفته پیش «زن شگفت‌انگیز» باز هم رکوردی دیگر را جابه‌جا کرد و لقب پرفروش‌ترین فیلم غیرانیمیشنی از یک کارگردان زن در تاریخ سینمای جهان را به نام خود ثبت کرد. میزان فروش این فیلم به کارگردانی پتی جنکینز در چهارمین هفته اکران نیز افت چندانی نداشت و در سه روز پایانی هفته به ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار رسید. به این ترتیب فروش «زن شگفت‌انگیز» در آمریکا از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد. فروش «زن شگفت‌انگیز» با بازی گال گدوت در جهان به بیش از ۶۵۲ میلیون دلار رسیده است. در جدول پرفروش‌های سینمای آمریکا «زن شگفت‌انگیز» و انیمیشن «ماشین‌ها ۳» جایگاه برابری دارند.

انیمیشن «ماشین‌ها ۳» که تازه‌ترین محصول همکاری کمپانی دیزنی و استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار است در دومین هفته اکران جایگاه خود را در صدر جدول از دست داد.چهارمین اثر پرفروش سینمای آمریکا در هفته گذشته یک اثر دلهره‌آور از سینمای مستقل این کشور بود. فیلم «۴۷ متر پایین‌تر» اثر درباره حمله کوسه‌ها به انسان با فروش ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری بالاتر از فیلم «همه نگاه‌ها به من» و «مومیایی» قرار گرفت.

ترجمه: فرزاد مظفری /منبع: هالیوودریپورتر/ ۲۵ ژوئن

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده