برگزیدگان جشنواره  «فیلم 100» معرفی شدند

آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی «فیلم 100» با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی جمعه 10 اسفند در تالار اندیشه حوزه هنری با اجراي محمد سلوكي برگزار شد.به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، محمد حمزه زاده رییس سازمان سینمایی حوزه هنری، دکتر پرویز کرمی دبیر ستاد حمایت از کالای ایرانی، علیرضا معین بخش معاون اداری و مالی حوزه هنری، رضا میرکریمی، محمدحسین مهدویان، بهروز شعیبی، منیر قیدی، منوچهر شاهسواری، محمدرضا خردمندان، امیر مهران، یزدان عشیری، علی قربانی، محمد زرویی نصراباد، نیما مسیحا، محمدرضا چراغعلی، مرتضی رزاق کریمی، علی عطشانی، محمدرضا شفاه، رضا زهتابچیان، بهروز نورانی پور، بيژن ميرباقري و ... از جمله حاضران این مراسم بودند.

در آغاز مراسم علي قرباني، دبير دوازدهمين  جشنواره بين‌المللي «فیلم 100» در خصوص اهداف جشنواره گفت: از همه ٩٤٥ نفر فيلمسازي كه با ١٣٢٨ اثر از جشنواره استقبال كرده و داوراني كه ما را در اين جشنواره همراهي كرده‌اند بسيار سپاسگزارم و از همت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و شبكه ٥ و مستند كه ويژه برنامه‌هايي را در جهت پوشش هر چه بهتر اين جشنواره ما را ياري كرده‌اند كمال تشكر را دارم.

وي افزود: جشنواره بين‌المللي «فیلم 100» به منظور توليد فيلم با «مضامين اخلاقي» بوده است كه حجم بالاي توليدات فيلم ١٠٠ ثانيه‌اي نشان دهنده موفقيت ما در اين عرصه بوده است. ما مسير را درست آمده‌ايم و اميدواريم كه بتوانيم اين جشنواره را سالانه برگزار كرده و اين تعداد از فيلم را در طول سال داشته باشيم.قرباني اذعان داشت: اين جشنواره متعلق به حوزه هنري نيست بلكه متعلق به همه مردم است. جشنواره  «فیلم 100» در واقع پلي از توليد به پخش هستيم و براي احقاق آن راه هاي مختلفي را طي كرده‌ايم تا بتوانيم حمايتي از اين فيلمسازان داشته باشيم.در ادامه مراسم اسامي برگزيدگان جشنواره اعلام شد:

* جوایز بخش بین‌الملل

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار این جشنواره به فیلم «رانینگ سوشی» به کارگردانی «اِستِفان  اِریچ» از جمهوری چک اهدا شد.

‏«واسلاو گلوسِر» کنسول سفارت چک به نمایندگی از استفان اریچ این جایزه را دریافت کرد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به فیلم برگزیده داستانی با نام « سَند ساینز» به کارگردانی «هِرمِس مانجیّا لاردو» از ایتالیا اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به فیلم برگزیده پویانمایی با نام «سایکل» به کارگردانی «اَلِکس ایشیدا» از کشور ژاپن اهدا شد.

‏این جایزه را دکتر حجت، قائم مقام انجمن دوستی ایران و ژاپن به نمایندگی از الکس ایشیدا دریافت کرد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار جشنواره نیز به فیلم برگزیده پویانمایی با نام «پیکنیک» به کارگردانی «عمِر میراک تونِچ» از کشور ترکیه اهدا شد.

جوایز ویژه «حمایت از کالای ایرانی»

آثار مستند:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ هفت میلیون تومان جایزه نقدی به «گیتی باقری» کارگردان بهترین فیلم مستند برای فیلم «همه ما آرزوهایی داریم» اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی نیز به «شاهرخ لامع» برای کارگردانی فیلم «موج FM» اهدا شد.

آثار داستانی:

لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی به «محمد پایدار» برای کارگردانی فیلم «کف و خون» اهدا شد.

آثار پویانمایی:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ هفت میلیون تومان جایزه نقدی به «عبدالرسول ذاکری باویل» کارگردان بهترین فیلم پویانمایی برای فیلم «بذرهای فلزی» اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی نیز به «میرعلی حسینی اصل» برای کارگردانی فیلم «چتر» اهدا شد.

برگزیدگان بخش «مسیر تجربه»

آثار مستند:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی به «محمد صالحی» کارگردان بهترین فیلم مستند برای فیلم «اشکون» اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون تومان جایزه نقدی جشنواره را در این بخش «میلادجعفری» برای کارگردانی فیلم «عیوض» دریافت کرد.

 آثار پویانمایی:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی به «سمانه فضل اله اسدی» کارگردان بهترین فیلم پویانمایی برای فیلم «رفت» اهدا شد.

همچنین لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون تومان جایزه نقدی به «پگاه عبادت‌دوست» برای کارگردانی فیلم «تکه ای از زندگی» و «محمد کوردمان پویش» برای کارگردانی فیلم «بابا یاد داد» در این بخش اهدا شد.

 آثار داستانی:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی به «محمدهادی عبدی نصب» کارگردان بهترین فیلم داستانی برای فیلم «نیمکت اضافه» اهدا شد.

همچنین لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون تومان جایزه نقدی این بخش به «سمیرا حضرتیان» برای کارگردانی فیلم «چرخ دنده های کاغذی» اهدا شد.

برگزیدگان بخش «مسابقه ملی»

آثار مستند:

 تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 12 میلیون تومان جایزه نقدی به «مهدی ماهان» کارگردان بهترین فیلم مستند برای فیلم «باتک» اهدا شد.

همچنین  لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون تومان جایزه نقدی در این بخش به «جابر باد یاد» برای کارگردانی فیلم «مندو»، «محمد حسنی» برای کارگردانی فیلم «اینجا به تمام آزادیم فکر می کنم» و «محمدرضا دهستانی» برای کارگردانی فیلم «سَرّاج » اهدا شد.

 آثار پویانمایی:

 تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 12 میلیون تومان جایزه نقدی به «مریم هاشم نژاد» و «وریا نیک منش» کارگردان بهترین فیلم پویانمایی برای فیلم «این رویای من نبود» اهدا شد.

همچنین لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون تومان جایزه نقدی در این بخش را «هادی امیری» و «رها فرجی» برای کارگردانی فیلم «پَر» دریافت کردند.

 آثار داستانی:

جایزه فنی: لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی این بخش نیز به «احمد گودرزی» برای فیلمبرداری فیلم داستانی «کارخانه» اهدا شد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 12 میلیون  تومان جایزه نقدی به «ابوذرحیدری» کارگردان بهترین فیلم داستانی برای فیلم «پناه» اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون تومان جایزه نقدی این بخش را نیز سیدمحمدرضا سعادتی برای کارگردانی فیلم «پوشک»، «ابوالفضل بختیار قشلاق» برای کارگردانی فیلم «قانونی» اهدا شد.

جایزه ویژه هیأت داوران

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی به «پگاه انصاری» کارگردان فیلم داستانی «توقف» اهدا شد.

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ سه میلیون تومان جایزه نقدی به «سیدمحمدرضا سعادتی» کارگردان فیلم داستانی «پوشک» اهدا ‌شد.

بهترین فیلم جشنواره

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ15 میلیون تومان جایزه نقدی نیز به «سمانه فضل‌اله اسدی» کارگردان فیلم پویانمایی «رفت» اهدا شد.

تاریخ نشر مطلب:
شنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۷






نظرات کاربران



معرفي فيلم هاي روي پرده

نظرسنجی