10 توصیه‌ سام مندس برای کارگردانان جوان

سام مندس کارگردان 51ساله انگلیسی است که بخاطر ساخت اولین فیلم خود با نام زیبای آمریکایی توانست جایزه اسکار بهترین کارگردانی را از آن خود کند. از جمله فیلمهای مطرح مندس می‌توان به زیبای آمریکایی، جاده‌ای به‌سوی تباهی، جاده انقلابی و اسکای‌فال اشاره کرد. وی برای کارگردانان جوان توصیه های جالبی دارد:

1- با کودک 12 ساله درون خوب در ارتباط باشید. او بچه جالب توجهی است.

2- شما در هر زمان فقط می توانید دوربین را به سوی یک موضوع معطوف کنید.

3- شما با پول اشخاص دیگر قمار می کنید. اگر همه آن را روی یک خانه قرار می دهید، باید بتوانید توضیح دهید که به چه علت این کار را می کنید.

4- ساختن یک سکانس اکشن فقط وقتی جالب است که در اتاق تدوین باشید. تا به آن اتاق برسید، عملاً باید خسته‌کننده‌ترین کار ممکن را انجام بدهید.

5- در طول روز آماده باشید- برای این هم آماده باشید که گند بزنید.

6- زمانی که همکاران خود را انتخاب می کنید، به اینکه می گویند: «آخر من هرگز فیلم بزرگ کار نکرده‌ام» گوش نکنید. اگر کارشان خوب باشد، یاد می گیرند- همان‌طور که من یاد گرفتم.

7- لازم است گوشتان را تقویت کنید تا صداهای غیرقابل شنیدن را بشنوید. نمی‌توانید همه را راضی کنید.

8- تارانتینو، اسپیلبرگ، نولان، اسکورسیزی، گرین‌گرس، جی.جی. (آبرامز) و پل تامس اندرسن همه هنوز هم سر صحنه فیلمبرداری هستند. حتماً دلیلی دارد که اینطور است.

9- شما تلاش می‌کنید که روی یک موج بزرگ موج‌سواری کنید، بنابراین آماده آن باشید که آب شما را با خود ببرد- اما شما می‌توانید بر آن غلبه کنید و هیچ احساسی مثل احساسی نیست که از این کار به شما دست می‌دهد.

10- هنگامی که هیجان‌زده می‌شوید، از این نترسید که از صندلی خود بجهید و آهنگ جیمز باند را بلند بلند بخوانید!

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده